Навчатися у початковій школі дітям буде легше

Автор:     Опубліковано: 2 Серпня 2016 о 18:55    621 переглядів

Навчатися у школі учням початкових класів відтепер буде простіше. Першачків не заохочуватимуть “хмаринками” чи “смайликами”, вони читатимуть на розуміння, а не на швидкість та будуть виводити свої перші літери простим олівцем. А ще їм  відмінять складні уроки та будуть проводити навчальний час в ігровій формі. Такою має бути оновлена шкільна програма, аби не відбивати у дітей жагу до навчання, пояснює начальник обласного управління освіти Ольга Хома.

ОЛЬГА ХОМА, начальник управління освіти ТОДА:

«Десь розглядаючи, власне, нову програму для початкової школи і для першого класу, Міністерство освіти і дуже багато вчителів долучилися до обговорення програми цієї, внесли дуже багато коректив до розроблення її і отримали програму в новому положенні, де є і зміни, досить суттєві зміни».

Зі слів Ольги Хоми, чимало теоретичної інформації, яку вивчають маленькі школярі, часто є зайвою у їхньому віці. Діти у 6 років ще не спроможні її засвоїти. Школярам у першу чергу потрібно привити любов до навчання, а це найкраще робити практично, щоб було цікаво, каже педагог.

 ОЛЬГА ХОМА, начальник управління освіти ТОДА:

«Сьогодні рекомендацій, власне, у програмі є записано, діти будуть навчатися писати олівцем, чому простим олівцем? Не завжди перша буква виходить добре і дитина буде мати можливість її стерти і написати вдруге.  Дуже багато рекомендацій було від вчителів, відмінити техніку читання, потрібно звертати на розуміння і якість читання, а не техніку читання, скільки дитина читає слів за хвилину».

На думку Ольги Хоми зміни дадуть можливість дітям уникнути психологічних травм та краще засвоїти навчальну інформацію, а відповідно простіше стане і батькам.

ОЛЬГА ХОМА, начальник управління освіти ТОДА:

«18 серпня відбувається в нас нарада з Міністерством освіти, де будуть залучені вчителі-новатори, вчителі-педагоги, які є більш прогресивними у своїй роботі, багато чим цікавляться, власне, вносять пропозиції до будь-яких програм, батьки, будуть залучені методисти і працівники управління освіти,  і буде презентація цієї нової програми, яка стосується початкової школи».

До слова, усі зміни у навчальній програмі будуть вносити поступово.

 

залишіть коментар