Оригінали документів вступників прийматимуть до 5-го серпня

Автор:     Опубліковано: 2 Серпня 2016 о 18:54    438 переглядів

Вступна кампанія 2016-го триває. Прийом документів завершився, наразі формують списки вступників та визначають рейтинги. Тепер абітурієнти повинні визначитись із вибором спеціальності. Дехто з них вже для себе обрав і вуз, і професію.

НАТАЛЯ, абітурієнтка:

«Тернопіль тому, що я найчастіше сюди приїжджаю. Бо тут мої друзі, а також рідні. Початкова освіта. Напевно тому, що люблю дітей».

Щодо вибору спеціальностей, то, до прикладу, в медичному університеті абітурієнти перевагу надають тим, що й минулого року.

ГРИГОРІЙ ЗАГРИЧУК, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«Традиційно найбільш популярними спеціальностями були: спеціальність медицина, яка минулого року називалась «лікувальна справа». На другому місці, популярністю користується стоматологія, і на третьому місці – фармація. Це традиційні наші спеціальності. Крім цього, ми здійснювали набір на фізичну реабілітацію, яка раніше називалась «здоров’я  людини» і також користується  популярністю. Ну, і ми в числі перших і єдині, здійснюємо підготовку за дистанційною формою навчання на медсестринстві».

У Тернопільському національному  педагогічному університеті найбільш популярними стали непедагогічні напрямки – переклад та психологія. Серед  педагогічних спеціальностей, абітурієнти обирають англійську мову, історію та географію. У приймальних комісіях розповідають, у тернопільські вузи намагаються вступити  абітурієнти не лише із західних, але й з центральних та східних областей України. Щодо кількості державних місць, то тут ситуація різна.

ПАВЛО  БАСІСТИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ ім. В. Гнатюка:

 «Про державні місця можу сказати, що в нас фіксований обсяг державних місць на педагогічних спеціальностях. Згідно рейтингових списків, в нас усі спеціальності виконали держзамовлення. З тих спеціальностей, що йдуть на широкий конкурс, філологія та переклад  маємо 25 місць, екологія має 14, туризм 2, психологія 17 і соціальна робота 13 місць».

ГРИГОРІЙ ЗАГРИЧУК, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«В цьому році медичний заклад не потрапили в число фіксованого державного набору. Тобто, ми не беремо участі в широкому конкурсі, але в нас є 3 спеціальності, які мають державні місця. Це медицина: двісті державних місць, це стоматологія чотири і медсестринство бакалавр чотири роки навчання,  п’ять місць».

Нагадаємо, щоб бути зарахованими до вишу, абітурієнти повинні подати оригінали необхідних документів до 5-го серпня.

 

залишіть коментар