П’ять випадків лептоспірозу зафіксували на Тернопільщині від початку року

Автор:     Опубліковано: 26 Серпня 2016 о 21:17    1 167 переглядів

П’ять випадків лептоспірозу вже зафіксували від початку року на Тернопільщині. Небезпечне захворювання виявили у мешканців Підволочиського, Теребовлянського, Кременецького районів та міста Тернополя.

НАДІЯ ГОДОВАНА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр» МОЗ України:

«За результатами епідрозслідування, умовами, які сприяли інфікуванню, це було ведення домашнього господарства без засобів захисту, сільськогосподарські роботи, а також – купання у відкритих водоймах».  

Загалом, зі слів епідеміолога, ситуація щодо лептоспірозу на Тернопільщині – нестійка, і окремі випадки хвороби фіксують щорічно. Лептоспіроз, зазначає Надія Годована, – інфекційне захворювання, яке супроводжується гарячкою, інтоксикацією, ураженням нирок та печінки тощо, і може призвести навіть до смерті. Збудників лептоспірозу переносять гризуни, свійські та промислові тварини. Заразитися можна також при купанні чи питті води з відкритих водойм, а ще  – з’ївши забруднені овочі, фрукти. Інкубаційний період захворювання – від одного до двох тижнів.

НАДІЯ ГОДОВАНА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр» МОЗ України:

«Захворювання розпочинається гостро, навіть, в деяких випадках, люди можуть точно вказати годину. Як правило, воно розпочинається з ознобу, підвищення температури тіла, з’являються болі в м’язах литкових, це є такий показний синдром. Потім приєднуються симптоми, характерні для ураження нирок, печінки».

Найбільш небезпечним ускладненням лептоспірозу, застерігає фахівець, є гостра ниркова недостатність. Оскільки спершу симптоми інфекції нагадують ознаки простуди, нерідко люди займаються самолікуванням, що погіршує їх стан та зменшує шанси одужати. Відтак, при перших підозрах, фахівці радять не зволікати і звертатися до медиків.

 

 

залишіть коментар