Працівникам «Тернопільміськтеплокомуненерго» другий місяць не виплачують заплати

Автор:     Опубліковано: 3 Серпня 2016 о 19:01    1 008 переглядів

Не на роботу, а на страйк – сьогодні вийшли працівники підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго». Причина обурення – два місяці без зарплати. Запевняють, якщо найближчим часом нічого не зміниться – припинять постачання гарячої води.

629 працівників «Тернопільміськтеплокомуненерго» від травня ходять на роботу, але зарплати не отримують. Під стіни підприємства прийшли страйкувати, аби домогтися вирішення проблеми.

п. ІГОР, начальник служби контрольно-вимірювальних приладів автоматики КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»

«А людям вже треба: кусок м’яса купити, дитині бутерброд до школи, в садік завести, за садік заплатити, за ті самі комунальні послуги. Ну і виходить хто крайній? Директор».

Працівники пояснюють, розуміють, підприємство стає збитковим, адже вартість газу для виробництва гарячої води за останніх два роки зросла майже в чотири рази. Однак і працювати безкоштовно – не мають наміру.

 п. ІГОР, начальник служби контрольно-вимірювальних приладів автоматики КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»

«Ми як підприємство платимо по повній програмі за використаний газ, даємо гарячу воду, собі в убиток».

За один місяць «Тернопільмісьтеплокомуненерго» своїм працівникам заборгувало близько двох мільйонів гривень, каже директор підприємства.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»

«На сьогоднішній день законодавство побудоване так, що в нас за газ забирають рівно стільки, скільки є. Ви самі це бачите у відділі збуту. В нас в тарифі зараз 92% – це газ і 4% – це електроенергія, а все останнє – це наше з вами 4%. Якщо люди зараз рівень проплат біля 89%, то ми навіть на газ не збираємо, в нас забирають все. І це по постанові Кабінету Міністрів, а  не по тому, що хтось собі вирішив».

працівники КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»

«Даємо два дні, щоб нам видали зарплату. Будемо сиділи десь тут. Нехай міський голова прийде до нас. А якщо то перестаємо давати з суботи гарячу воду, а нехай юрист оформить законно, що ми будемо страйкувати: стільки не будемо воду подавати, поки нам всю заборгованість не виплатять».

Наразі, в літній період, основним завданням для комунального підприємства – виконати роботи по підготовці до опалювального сезону. Андрій Чумак сподівається, виплатити зарплату працівникам вдасться 17-го-18-го серпня. Кошти на це, проситиме з міського бюджету.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Кожного дня місто несе збитки у розмірі 180 тисяч під час неопалювального сезону. В основному ці збитки – це заробітна плата працівників. Це близько 200 людей, які получають заробітну плату, яким ми зберегли робочі місця і яким ми цю заробітну плату компенсуємо».

Тернопіль одне із небагатьох міст, де не припиняли подачу гарячої води протягом весни-літа, а це є збитковим для підприємства, зазначає міський голова. До того ж, в цей період тернополяни не платять за опалення, відповідно «Теплокомуненерго» має набагато менші надходження.

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Вже в червні місяці ми виділяли з бюджету кошти, близько 5-ти мільйонів гривень, «Теплокомуненерго», щоб погасити збитки і заборгованості по заробітній платі. І зараз, в серпні, ми це також будемо робити. В проекті бюджету, який пропонується на розгляд сесії міської ради, згідно звернення «Теплокомуненерго», закладається 4 мільйони 800 тисяч – це ті кошти, які мають піти на виплату зарплат «Теплокомунденерго», що забезпечить нам збереження подальшої подачі гарячої води до опалювального сезону».

Оскільки люди вимагають виплатити кошти негайно, Сергій Надал спільно із керівником підприємства, планують тимчасово залучити кошти від комерційних структур, які компенсують після сесії міськради.

залишіть коментар