Про політв’язнів з Тернопільщини відкрили виставку

Автор:     Опубліковано: 23 Серпня 2016 о 20:25    794 переглядів

 

До відзначення Дня прапора та Дня Незалежності в історико-меморіальному музеї політв’язнів та репресованих готувалися близько року. За цей час зібрали понад 60 біографій та фотографій уродженців Тернопільщини, які були репресовані радянським урядом.

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів

«Ми отут прикрасили наш майдан величезним прапором навколо, а в самому музеї ми відкриваємо нову експозицію в камері, яка присвячена політв’язням, які знаходилися в таборах ГУЛАГу і на спецпоселенні. Це великий зроблений зал, десь коло 50 метрів. Там ми змонтували 10 нових стендів, експозицій про їхні життя і діяльність в таборах».

На виставці організатори намагалися відновити втрачені, або раніше не відомі, історичні відомості. А на карті колишнього Радянського Союзу відзначили місцезнаходження чи не усіх тогочасних концтаборів та в’язниць.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«25-й рік Незалежності заставляє нас усвідомлювати ту ціну, як платили багато-багато поколінь українців для того, щоб ми мали суверенну, незалежну державу Україну. Хочу відзначити, що це унікальне приміщення, тут десятки тисяч українців пройшло репресії. Найважливіше – це пам’ятати, що Тернопілля було, є і буде колискою популяризації національно-визвольного руху».

Кожен третій житель Тернопільської області піддавався репресіям, однак роздобути відомості про політичних в’язнів, їхню діяльність, справа не з легких.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«На превеликий жаль, більшість історії України, правдивої, знаходиться під грифом «секретно». Так склалося, що радянському режиму було не вигідно говорити правду про те, що дійсно було на Україні, не вигідно було говорити про тих людей, які не боялися йти проти режиму. Ця правда завжди приховувалася і саме завдяки вашій праці маємо можливість дізнатися для себе, розказати своїм дітям правду про те, що відбувалося, правду про наших людей, про наших жінок, як вони, не шкодуючи себе, що робили, аби жити справді в Українські державі. Для того, аби ми могли цінувати те, що маємо сьогодні».

До слова, з нагоди 25-ї річниці Незалежності, старший науковий співробітник музею, багаторічний політв’язень Ігор Олещук одержав з рук Президента орден «За заслуги ІІ ступеня». Присутні сьогодні на відкритті виставки привітали громадського діяча із цією відзнакою.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Побажати вам довгих років життя для того, щоб ви могли дальше бути провідником цієї історії і не зупинятися, і нарощувати ту пам’ятну історію, яка сьогодні дуже важлива для нашої Незалежної держави. Хочу подякувати всім організаторам, які приклалися до виставки: сили вам, натхнення у вашій праці. Хочу наголосити одну річ: ми повинні пам’ятати нашу історію щодня».

 

 

залишіть коментар