Рівень води у тернопільському ставі змаганням не завадить

Автор:     Опубліковано: 19 Серпня 2016 о 20:17    509 переглядів

Рівень води у тернопільському ставі останнім часом помітно знизився. У міськраді причиною називають глобальні природні процеси. Адже подібна ситуація спостерігається не лише у Тернополі.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Спостерігають старожили, які тривалий період за ставом, за рівнем води в річках, кажуть, що не пам’ятають такого низького рівня. В нас десь більше, ніж метр впав рівень води в ставі, і це не пов’язано з гідротехнічними спорудами нашими, зі шлюзом. Пов’язано, в загальному, з природними явищами, в нашій частині Європи, не тільки України. Думаю, що це, знову таки, загально глобальні процеси, пов’язані зі зміною клімату, пов’язані з викидами СО2 в атмосферу».

Зі слів Владислава Стемковського, якось вплинути на ситуацію наразі неможливо. А відтак, залишається лише надіятись,  що це – процес циклічний, і рівень води невдовзі відновиться.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Це не робила міська рада, як є міфи такі в місті. Хочу ще раз їх розвіяти, якщо вдасться, але це дуже складно. Не спускала міська рада воду в ставі. Знову таки, це природний процес, якщо подивитися, русло вище, нижче ставу обміліло, в загальному, річка в радіусі 20-30 кілометрів».  

Нагадаємо, вже наступного тижня тернопільський став повинен стати ареною для проведення одразу двох міжнародних чемпіонатів – з аквабайку та з водно-моторного спорту. У міськраді зберігають оптимізм, і сподіваються, що примхи природи змаганням не завадять.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Ті глибини, які є на середині ставу, там, де, відповідно, плесо сертифіковане, дозволяє проводити ці змагання. Тобто, загрози є, але так, як ще буквально тиждень залишився, ми сподіваємося, що рівень вже майже стабілізувався».

До слова, розпорядженням міського голови створено робочу групу, яка працюватиме над відновленням туристичного потенціалу тернопільського ставу. Передбачається, що проект включатиме не тільки створення нових відпочинкових зон, а й вирішення проблеми очищення ставу.

 

 

 

залишіть коментар