Щоб обладнати тернопільські будинки лічильниками тепла треба близько 300 млн. грн.

Автор:     Опубліковано: 9 Серпня 2016 о 18:45    647 переглядів

Хоч опалювальний сезон ще не почався, тернополяни уже бояться нових тарифів. А тому шукають шляхи економії. Дехто переконаний, заощадити гроші, допоможе лічильник тепла. За його встановлення  і в «Тернопільміськтеплокомуненерго». В комунальному підприємстві кажуть, засіб обліку якщо й не зекономить кошти, то принаймні, люди платитимуть за реально отримані послуги.

Близько 300 мільйонів гривень потрібно, аби обладнати тепловими лічильниками усі багатоквартирні будинки у Тернополі, розповідає директор міськтеплокомуненерго Андрій Чумак.

АНДРІЙ ЧУМАК,  директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Ми зобов’язані поставити, є така постанова Кабінету міністрів, якщо маємо джерело покриття цих витрат, зобов’язані поставити прилади обліку в будівлю, але на жаль, в нас, мабуть останніх років 10, ми в рік збирали на ці цілі, на цілі нашої модернізації,  не більше 2-3 мільйонів – це дуже маленькі кошти, щоб ставити. Ми взяли достатньо великі кредити з тим, щоб ми за роки 2, хоча можливо це від нас буде вимагатися і скоріше, ми будемо шукати інші джерела, поставити прилади обліку у всіх будинках».

В котельні, яка обслуговує будинок на вулиці Зеленій, 30, лічильник теплової енергії  уже є. Тому мешканці звернулись до міської ради, аби їм дозволили  платити не за квадратний метр, як було раніше, а за лічильником.

ОЛЬГА ХАБАРОВА, мешканка будинку на вул. Зелена, 30:

«Ми вирішили, що це питання зможемо зробити до початку опалювального сезону, тому, хто має власну котельню так само може зайнятися цим питанням, я думаю, що це нам тільки на руку, тому що опалення зараз дороге, а з 1 вересня воно буде ще дорожче,  тому все в наших руках, будемо надіятися, що це нам посприяє».

Мешканці цього будинку сподіваються, що вже з початку опалювального сезону зможуть заощадити близько 40% витрат на тепло.

Однак, у «Тернопільміськтеплокомуненерго» підкреслюють, встановлення лічильника – не є гарантією економії. До прикладу,  прилади обліку, які вже встановили у трьох багатоквартирних будинках Тернополя, показали, що у двох із них мешканці сплачують за спожите тепло на 30-40% більше.

АНДРІЙ ЧУМАК,  директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«В зв’язку з тим, що є багато факторів, які ми в наших нормах, можливо не враховуєм. Це якість будівництва, наявність індивідуального опалення, якість вікон, чи закриваються під’їзди, чи хороші дахи, як стоїть будинок, навколо нього будинки в оточенні, чи вітри гуляють біля нього – це все, фактори, які можуть на 30-40% змінювати споживання реально будинком тепла».

Тому, встановлення лічильника, швидше допомагає побачити реальну картину споживання тепла будинком.

залишіть коментар