Щоб зібрати учня в школу, треба близько 1000 гривень

Автор:     Опубліковано: 10 Серпня 2016 о 19:16    1 863 переглядів

До свята Першого дзвоника залишилось менше місяця. Школярі насолоджуються останніми тижнями канікул, а батьки починають скуповувати шкільне приладдя.

п. МАРІЯ:

«Я поки що прийшла тільки перший раз. Купляю для внучки, в 9-й клас вона іде. Ну, не знаю скільки це буде і як. Ну, подивилися в магазинах, то там трошки дорожче, тут, бачу, дешевше. Ну, і зараз купим на суму, яку скажуть – таку заплатим».

А продавці кажуть, в середньому, щоб зібрати школяра на навчання потрібно викласти близько тисячі гривень. Декому вдається скупитись дешевше.

п. МАРІЯ:

«- В теперішній час не можна розраховувати на ціни, кожен раз міняються ціни. Купити все-рівно треба.

А що купили сьогодні?

-Все, що потрібно: зошити, ручки, лінійки.

-В яку суму Вам обійшлося?

-Ну, в 500 гривень ми вклалися».

Але це без рюкзака. На ринку портфелів вибір великий, ціновий діапазон широкий: від 250 гривень до 900 і більше.

ІРИНА, продавець:

«Як правило, першачкам беруть, щось такого плану, як чемоданчики, в такій формі. Є наші українські виробники – коштують 550 гривень. Є виробник Чехія – 600 гривень. Є наше дуже класне, хороше «1 вересня» Дніпропетровськ – 700 гривень. Є з твердою, хорошою спинкою, але м’яким верхом, дешевші – 470. Є взагалі зовсім дешеві рюкзаки по 350 гривень».

КАТЯ, учениця 4-го класу:

«Зручно?

-Зручно».

Катя приміряла рюкзак за 770 гривень. Школярка  каже, з мамою скупили вже все необхідне.

КАТЯ, учениця 4-го класу:

«- Різну канцелярію.

-Наприклад, що тобі потрібно?

-Наприклад, альбом, зошити, різні олівці, фломастери.

-А на яку суму розраховуєте з мамою?Чи ти не цікавилася цінами?

-Не цікавилась».

А ми поцікавились. До прикладу, щоденник, який потрібен всім учням, можна знайти від 35-ти до 60-ти гривень.

п. ОЛЕНА, підприємець:

«Зошити є 12 для контрольних робіт, то 2 гривні – 12, 2,50 – 18 і 3 гривні – 24. А з малюночками зошити – то так: 12 – 3 гривні, 18 – 3, 50, 24 – 4, 36 – 6, 48 – 8, і 96 – 15 гривень. Найдешевший простий олівець – 2,50. І по 5 гривень олівці. Олівці купують всі, не менше 2-х олівців – це обов’язково. Ручки в нас є від 2,50, 4 гривні, 5 і 6. Сама ходова ручка – це 5 гривень».

Вартість пеналів на ваш вибір від 25-ти гривень. ОбклАдинки на зошити – по гривні за штуку, на книжки – 25-35 гривень за упаковку. За альбом для малювання доведеться заплатити 35 гривень за 30-листковий з розмальовкою і від 12-ти за простіший, з меншою кількістю листків.

п. ОЛЕНА, підприємець:

«Для молодших школяриків більше беруть папочки, щоби мали резиночку, бо діткам так легше. Бо вони тими замочками як почнуть совати, ті замочки потім їм заїдають, ламаються. На замочку беруть вже так, більше 2-3-й клас діткам, 4-й, а 1-й клас, в основному, стараються батьки брати папочку на резиночку дитині. 18 гривень такі на резиночці, 30 гривень – отакі на замочку».

Продавці переконують, ціни на шкільне приладдя до 1-го вересня зростати не будуть, незважаючи на те, що попит збільшується. Обновками кажуть діти, задоволені, проте найбільше сумують не за навчальним процесом.

КАТЯ, учениця 4-го класу:

«- За друзями, вчителями».

 

залишіть коментар