Школам Тернопільщини передали автобуси

Автор:     Опубліковано: 30 Серпня 2016 о 19:08    1 217 переглядів

Перші в цьому році шкільні автобуси вже передали учням декількох районів Тернопільщини. У них їх, свого часу, забрали у зону АТО. Обласне управління освіти і науки закупило 9 нових автобусів. Наразі одержали 4. Решту – обіцяють відправити школярам протягом вересня.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Ми не можемо навіть в умовах війни не думати про дітей. Саме  тому, ми зайняли позицію з ініціативи президента України, коли він відкривав школу в Соколові Теребовлянського району, ним було озвучено, що Україна закупить щонайменше 600 шкільних автобусів для дітей України. Ці кроки сьогодні вже є очевидні».

ОЛЬГА ХОМА, начальник управління освіти ТОДА

«Сьогодні йде у об’єднану територіальну громаду Мельниці-Подільської, в Заліщицький район, Козівський район і, найважливіше, що йде в Бучацький район, де в багатьох журналістів виникало питання щодо села Стінка, де дуже велика кількість дітей і автобус був забраний для потреб АТО. Сьогодні туди автобуси повертаються».

Директор Стінківської загальноосвітньої школи Валентина Штепула розповідає, понад два роки учні долали значні відстані самотужки.

ВАЛЕНТИНА ШТЕПУЛА, директор школи с. Стінка (Бучацький р-н)

«Школа велика і багато її учнів добираються з навколишніх сіл, загальна відстань протягом 10-13 км., тобто, відстань досить висока і, зважаючи на це все? дітям важко шлях долати до школи і тому, звісно, це велика підмога буде, тому що більше часу вони будуть приділяти все ж таки навчанню, своїм іншим справам і, відповідно, менше затрачати часу для доходу до школи».

Загальна вартість дев’яти автобусів склала більше 14 мільйонів гривень.

Додамо, що протягом 2-3 місяців у школи Тернопільщини доставлять ще три десятки шкільних автобусів за програмою співфінансування. Тобто, 70% вартості оплатять  з державного бюджету, 30% – з місцевих.

 

залишіть коментар