Сміттєзвалище у Малашівцях підпалили навмисно, підозрюють фахівці

Автор:     Опубліковано: 18 Серпня 2016 о 19:06    799 переглядів

Факт пожежі на Малашівецькому сміттєзвалищі набув чималого розголосу. Як з’ясувалося, горіло сміття не на самому полігоні, а поруч із ним, та ще у п’яти різних місцях. А це, за словами надзвичайників, може свідчити про підпал.

Надвечір 16-го серпня в обласну Службу з надзвичайних ситуацій надійшло повідомлення про пожежу на Малашівецькому полігоні. На місці рятувальники виявили: горіло сміття, яке викидають за межами полігону.

 ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в області

«Горіннях здійснювалося в п’яти точках на території цього стихійного сміттєзвалища, що говорить, скажемо так, про характер не випадковості в цій пожежі. Проведено було гасіння і орієнтовно в 22 годині відкритих очагів пожежі не було. Було лише тління окремих осередків, яке не давало ніякої загрози ні людям, ні поширенню пожежі на сміттєзвалищі, ні на населені пункти».

 ОРЕСТ СІНГАЛЕВИЧ, начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА

«Це що сталося зараз на суміжній території, ще раз підкреслюю, на суміжній території з сміттєзвалищем, і горіло там, в першу чергу, суха рослинність, в тому числі і ті побутові відходи, які місцеве населення, чи хтось там інший, скинув поза межами. Отже, забруднення помірне, таке, яке при звичайних пожежах в екосистемах може бути».

Пожежу рятувальники ліквідували менш ніж за добу. Під час гасіння задіяли багато техніки. Самоскиди привозили піщану суміш для засипання місць горіння. А для довезення води використовували навіть цистерни з молокозаводу, через що пішли чутки, нібито вогонь заливали молочною сироваткою.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в області

«Так як було заявлено в засобах масових інформації, що це може призвести, необхідно закривати сміттєзвалище, тому що є складність в гасінні – це не відповідає дійсності».

ОРЕСТ СІНГАЛЕВИЧ, начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА

 «Йде поступове перешаровування відходів з інертними матеріалами, згідно з проектом вкатується це все і, фактично, небезпеки виникнення спонтанної пожежі на самому сміттєзвалищі немає. Звичайно, якщо, боронь Боже, там хтось не поможе чимось, так як ми бачимо зараз на суміжній території».

Про те, що підпалити могли навсмино, припускає і заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Декілька років вже поспіль маємо ознаки штучного запалювання полігону. Попередні роки, з неділі на понеділок, порядку п’яти пожеж виникали в один день, з неділі на понеділок, тобто, це теж була дуже цікава закономірність. Деякі пожежі виникали під час опадів. Йде сильний дощ і, одночасно, знаходять залишки пляшок із залишками горючої суміші».

Станом на сьогоднішній день, за інформацією Служби з надзвичайних ситуацій, є ще кілька осередків тління сміття. Однак ситуація під контролем. На місці постійно чергують рятувальники.

 

залишіть коментар