Тернопільські освітяни зібралися на конференцію

Автор:     Опубліковано: 30 Серпня 2016 о 19:09    526 переглядів

Лічені дні залишаються до початку нового навчального року. Українська освіта наразі – на шляху реформування. З цього семестру в силу вступає низка змін, про які ми детальніше вже розповідали. Відтак, освітяни готуються до роботи по-новому. Аби обговорити підсумки попереднього  року і плани на цей, працівники навчальних закладів міста зібралися на традиційну щорічну конференцію.

ІННА ІВАНЮК, директор ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2»:

«Ви знаєте, все нове – воно завжди полемічне. Тобто, буде виникати дуже багато запитань, проблем, міркувань. Я думаю, що люба зміна, яка відбувається, – це вже дуже добре. Тому що нарешті на нас звернули увагу, що потрібно щось змінювати в нашій педагогіці, в наших програмах, щоби дітки не були перевантажені, щоби вони зараз навчалися за новими текстами, які відображають сьогодення, а не тільки старі забуті цінності».    

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Головне, щоб я виокремила, – має бути учневі цікаво вчитися. Він має із задоволенням йти в школу чи в дошкільний навчальний заклад. А вчителеві – давати можливість творити, вільно вибирати методики викладання. І тоді буде результат».   

Освіта є одним із пріоритетів у роботі міської ради, запевнив мер Тернополя Сергій Надал. Адже статистика свідчить – у тих країнах, де мало витрачають на освіту, високий рівень злочинності та слабо розвивається економіка. З кожним роком на потреби галузі у Тернополі з міської казни виділяють все більше коштів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«2016 рік – при загальній потребі 454 мільйони, 189 мільйонів – це ті гроші, які дала держава і уряд, 212 мільйонів – це ті кошти, які дає місто. Ще не хватає приблизно 33 мільйони гривень до кінця року, щоб повністю забезпечити заробітною платою працівників освіти, садочків, профтехосвіти і все інше. Ну і кожного року, звичайно, збільшуються видатки на проведення ремонтів, придбання обладнання. Якщо в попередні роки ми тратили в межах 7-8 мільйонів гривень, то вже в 2015-му році – це було 17 мільйонів, а в 2016 році – це вже 33 мільйони гривень».   

Освітні будівлі мають бути не лише зручними і комфортними для роботи та навчання, а ще й енергоефективними. За дорученням міського голови, у Тернополі провели енергоаудит шкіл та дитсадків.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Проведена була енергозйомка ваших об’єктів, проведене обстеження ваших мереж, комунікацій: теплопостачання, водопостачання, електропостачання. І, в наших планах, – здійснити інвестицію в більш ніж півмільярда гривень в будівлі освітньої сфери міста Тернополя. Наше завдання – зробити термомодернізацію, зробити санацію ваших об’єктів. Ми пройшли перший етап відбору проектів, і претендуємо на те, щоб реалізувати це завдання за допомогою європейського інвестиційного банку».    

Результати аудиту уже відомі. Тепер керівники закладів мають два тижні, щоб подати свої пропозиції та зауваження.

 

залишіть коментар