Тернопільщина отримала вакцину від сказу

Автор:     Опубліковано: 8 Серпня 2016 о 18:48    442 переглядів

Вакцина від сказу – є. На її придбання Міністерство охорони здоров’я України виділило 13 мільйонів гривень. Препарат розподілили по областях, відповідно до кількості населення. Зокрема, в липні вакцину отримала і Тернопільщина.

ЛІДІЯ ЧАЙКОВСЬКА, заступник начальника управління охорони здоров’я ТОДА:

«Це є антирабічна вакцина РАБІПУР, індійського виробництва, у кількості 2100 доз, на суму 545 тисяч гривень. Попередні роки ми користувалися російськими вакцинами, які не були перереєстровані в нашій державі. Нарешті ми отримали вакцину індійську. Вона пройшла всі клінічні випробування і готова до надання допомоги необхідним хворим».

До слова, протягом першого півріччя 2016-го року до лікувально-профілактичних закладів області звернулися 780 осіб з укусами тварин. У більш ніж 180 випадках хворі потребували щеплень. Отриману вакцину управління охорони здоров’я розподілило між медзакладами області, залежно від кількості звернень громадян.

ЛІДІЯ ЧАЙКОВСЬКА, заступник начальника управління охорони здоров’я ТОДА:

«Найбільшу кількість вакцини отримала обласна дитяча лікарня і Тернопільська міська лікарня швидкої медичної допомоги. Тому що там знаходяться травматологічні пункти, до яких звертаються хворі із покусами».

Натомість ситуація з іншими вакцинами все ще залишається критичною, визнають в обласному управлінні охорони здоров’я. Зокрема, це стосується протиботулінічної сироватки, протиправцевого анатоксину, вакцини проти укусів змій. Втім, надія – є.

ЛІДІЯ ЧАЙКОВСЬКА, заступник начальника управління охорони здоров’я ТОДА:

«Через причину перереєстрації їх в нашій державі, їх неможливо купити зараз в аптечній мережі. Але Міністерство охорони здоров’я зібрало заявку по потребі в нашій області на всі ці види вакцин. І ми сподіваємося, що ситуація вирішиться позитивно, так, як вирішилася з антирабічною вакциною».  

 

 

залишіть коментар