У дитячій поліклініці Тернополя ажіотаж через медогляд

Автор:     Опубліковано: 16 Серпня 2016 о 19:27    1 254 переглядів

Напередодні нового навчального року у міській поліклініці ніде голкою ткнути. Це – єдиний у Тернополі заклад, де видають медичні довідки для школи або дитячого садка. Тому батьки штурмують кабінети лікарів із самого ранку.

ВОЛОДИМР КУЧМА, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи ТМДКЛ

«Огляд лора, окуліста, хірурга, ортопеда, невролога і по потребі дерматолога або логопеда, або також включається в цю комісії урологи або гастроентеролог, або алергологи, по показах, в залежності від того, яка патологія є в дитини. З аналізів здаємо загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз крові на цукор, калу на яйця глистів. Всі аналізи є безкоштовні».

Додаткові обстеження проходять діти з особливими потребами.

ВОЛОДИМР КУЧМА, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи ТМДКЛ

«Для дітей, які мають соматичні захворювання, складні соматичні захворювання, для дітей, які мають інвалідність, крім цього потрібно отримати додатково довідку з ЛКК про те, до якої групи по фізкультурі буде відноситися дитина, чи це буде спеціальна група, чи це буде звільнення від фізкультури, чи це буде підготовча група по фізкультурі».

Щоб одержати медичну довідку, черги до лікарів батьки із дітьми займають іще далеко до початку прийомних годин. У коридорі тиснява, непорозуміння нерідко призводять до сварок між дорослими.

 ЮРІЙ

«Прийшов зайняв чергу, тьотя десь туда побігла, тьотя сюда побігла, а потім між марш в черзі получився. І люди самі не знають хто за ким занімає, і хочуть всі без черги пройти. Зробіть номеркові систему, щоб було все впорядковано і не буде питань з цим. Люди роблять так: приходить занімає в кожен кабінет чергу,а  потім же йому більше підходить черга туди і заходить. Розуміється, що в сусідній кабінет вже пропустили чергу,а потім хочеться назад впихнутися в ту саму чергу. От і получається такі от проблеми і скарги».

ВІКТОРІЯ

«Нема порядку, той зайняв, той побіг, той пішов до другого лікаря, все заплутано. Я от стою, вже не знаю за ким. Я вже пів години тому зайняла чергу, но я вже збилася. Чекаю жіночку від іншого лікаря, яка переді мною мала бути, тоді вона прийде і я вже буду знати, що я за нею точно. А хто перед нею я не знаю. Всі йдуть одночасно до всіх лікарів, знаєте, і туда, і туда. І всі всже займають: «Я за вами», там підійшов, там відійшов, і получається вже заплуталися просто. Ну чекаємо».

Ажіотаж у поліклініці наприкінці серпня – звичне явище. Хоч довідка про стан здоров’я школяра дійсна впродовж календарного року і не прив’язана до 1 вересня.

 ОЛЕНА ФЕДОРОВА, міський педіатр ТМДКЛ

 «Підходять регулярно, звертаються, люди є люди, всі люди хочуть вже і сьогодні. І всі хочуть в серпні перед початком шкільного року, так в нас завжди получається. В нас найбільше скупчення людей зранку, бо вони приходять до початку прийому».

Крім того, пояснює Олена Федорова, черги під кабінетами зазвичай значно менші.

ОЛЕНА ФЕДОРОВА, міський педіатр ТМДКЛ

 «Зараз виникла проблема в тому, що, по-перше, відпускна кампанія, лікарі також живі люди і інколи хворіють, в нас захворів один ортопед, але прийом проводиться, просто приймає другий спеціаліст, і можливо, тому, тут тільки під одним кабінетом, от бачите, що скупчення людей тільки під одним кабінетом».

За день один лікар, в середньому, обстежує понад півсотні дітей, іноді й більше. Огляд у лора, до прикладу, триває до трьох хвилин. У інших лікарів – довше.

 ВАЛЕНТИНА СЕРЕДА, дитячий лікар-оториноларинголог ТМДКЛ

 «Якщо взяти лор, то тут не треба, ми їх не роздягаємо. Прийшли скарги, ми їх подивилися. Окулістам треба перевірити спочатку зір, а тоді ще лікар дивиться і записує. Ортопед роздягають, поки та дитина вдягнеться, вона ж гола на коридор не вийде. І виходять такі проблеми». 

Великі черги, вважають медики, створюють самі ж батьки, які тягнуть з медоглядом до останнього моменту. А вони – і не заперечують.

 ЛЮБОВ

«Зараз я чекаю в чергах тому, що сама затягнула, сама якби собі створила таку проблему. Але я вже не перший рік проходжу ці огляди, бо маю двох дітей, і, відповідно, я знаю, що ближче до обіду менші черги тому, що зранку всі приходять здавати аналізи, тому великі черги. А ближче до обіду, більш-менш спокійно, за один день можна всіх лікарів пройти. Ну, але черги є».

 ВАЛЕНТИНА СЕРЕДА, дитячий лікар-оториноларинголог ТМДКЛ

«Вони там повинні йти так, як по дню народження, розумієте як? Родився в січні – йде в січні, ті у вересні, і пішли поїхали. По порядку всі. Плюс йде там диспансеризація хворих дітей, кожен спеціаліст має свої, тре пройти. Плюс діти-інваліди йдуть на пересвідчення. Але єдине, що йдуть правильно це інваліди, бо інакше, якщо пройдуть неправильно, їм знімуть групу. А всі решту йдуть коли хочуть і коли мають час. І тому йде ажіотаж. Вони, звичайно, нервуються».

До слова, станом на сьогодні в дитячій міській поліклініці Тернополя повний медичний огляд пройшли понад 95% дошкільнят і першокласників.

 

залишіть коментар