У Тернополі відбулась освітянська конференція

Автор:     Опубліковано: 16 Серпня 2016 о 19:28    1 210 переглядів

Все менше часу залишається до старту нового навчального року. Він, як вже відомо, ознаменується низкою змін. У профільному управлінні облдержадміністрації стверджують: чи не вперше за час незалежності Міністерство освіти звертає особливу увагу на формування особистості учня. Новації, перш за все, торкнуться найменших.

ГАННА ЗВАРИЧ, заступник начальника управління освіти і науки ТОДА:

«В початковій школі, практично, майже у всіх предметах запущений новий підхід. І основний акцент ставиться на те, щоби допомогти розкритися дитині, тобто, побачити в ній особистість, індивідуальність, і розвинути розумове життя. Тобто, педагог має володіти такою майстерністю, щоб допомогти розвинутись тому таланту, який є природно закладений у дитині».  

Вже не буде, до прикладу, техніки читання, червоної ручки у зошитах, натомість, школярам дозволять писати олівцем. Чи не основне, пояснює Ганна Зварич, позбавити дітей зайвих стресів та зробити так, щоб вони полюбили школу та захотіли вчитися. Втім, не оминуть зміни і старшокласників, які матимуть, зокрема, оновлену програму історії України. Навчальний рік триватиме з 1 вересня по 1 липня, однак навчання за партами закінчиться трохи раніше кінця травня. Також, серед іншого, визначили, яким має бути домашнє завдання. Тобто, навантаження на учнів: від 45 хвилин у першому до 240-ка – в одинадцятому класі.

Розпочався і процес реформування системи профтехосвіти.

ГАННА ЗВАРИЧ, заступник начальника управління освіти і науки ТОДА:

«Уже немає державних замовлень, але є регіональні замовлення. Значить, все-таки, діти в ПТУ будуть навчатися. Але зменшено кількість регіонального замовлення. На державному рівні має бути загальнонаціональна програма реформування системи профтехосвіти, і тоді ми будемо рухатися. А поки що, з 1 вересня, ПТУ працює, але з меншою кількістю студентів».  

Як організувати навчальний процес, думають і в новостворених громадах.

ГАННА ГРИЦИК, начальник відділу освіти, молоді та спорту Білобожницької сільської ради (Чортківський р-н):

«Зміни у нас почались з 1 лютого, коли утворився відділ освіти, молоді і спорту. В першу чергу, виникли такі проблеми, як закінчення навчального року і видача свідоцтв і атестатів для дітей, випускників. Звичайно, з цією проблемою, слава Богу, ми справилися добре».  

Новий етап – нові проблеми. Зокрема, зауважує Ганна Грицик, необхідно створити нову методичну структуру в рамках громади, а ще – організувати перевезення школярів.

ГАННА ГРИЦИК, начальник відділу освіти, молоді та спорту Білобожницької сільської ради (Чортківський р-н):

«Оскільки в нас підвозяться діти з семи сіл, свого автобуса ми не маємо, нам надавав відділ освіти. На даний момент ми не знаємо, яка буде ситуація з цим автобусом. Проблема дуже важлива. Маємо школу, Ромашівську, в котрій навчається 33 дітей. Ми би могли зробити оптимізацію школи. Але ми не маємо шкільного автобуса, село є віддалене, і тому змушені зробити були навчально-виховний комплекс в цій школі».

Аби обговорити ці та ще багато інших питань, освітяни Тернопільщини зібралися на науково-методичну конференцію, яка традиційно відбувається перед початком навчального року.

ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВСЬКИЙ, директор ТОКІППО:

«Конференція передбачає можливість обмінятися, як напрацьованим досвідом учителів, педагогів, новаторів, зокрема, так і постановкою нових завдань, які на цей навчальний рік випливають із освітньої реформи».

До прикладу, ось на цьому секційному засіданні освітяни говорили про розвиток виховних систем у контексті нової української школи.

СВІТОЗАРА ХОМА, керівник секції, методист лабораторії виховної роботи ТОКІППО:

«Ми будемо переходити від педагогіки заходів до педагогіки створення виховної системи навчального закладу. Великий акцент, звичайно, буде робитися на національно-патріотичне виховання. Велику увагу ми будемо приділяти психологічному супроводу виховного процесу. Другий такий важливий аспект, який є новим в організації виховного процесу, – це є виховання через навчальні предмети. Тобто, кожен навчальний предмет має свої виховні можливості, і ми будемо націлювати людей на те, щоб їх використовувати».

Загалом було п’ять секційних засідань, присвячених, серед іншого, дошкільній, початковій, спеціальній, інклюзивній освіті, викладанню предметів, державній політиці, тощо.

 

 

 

 

4 Comments

  • cумне видовище……

  • Такої жахливо проведеної як за організацією, так і за змістом, освітянської конференції, на думку її учасників – начальників відділів освіти, завідувачів РМК, методистів, представників громад, ще ніколи не було. ІІ проігнорували всі хто міг: від ОДА та обласної ради аж до обласної освітянської профспілки. Але варто було очільникам області почути відкритий піар заступника директора з виховної роботи “свободівця” Мисика В.С. та його заклик співпрацювати з молодіжними організаціями “Свободи”. Нарешті освітяни області побачили рівень теперішньої адміністрації інституту, директора Петровського О.М. та заступника директора з виховної роботи Мисика В.С., стараннями яких інститут з методичної установи перетворюється у філіал ВО “Свобода”.

  • Я думаю, що попередній коментар не пройде модерацію, адже Мисика В.С., депутата обласної ради від “Свободи” можна тільки хвалити і аж ніяк не ганити.

  • Але які дифирамби цьому ж мисику співають його підлеглі: направди – хвали мене, губонько, бо розірву.

залишіть коментар