У Тернополі відкрили «Центр підтримки контрактної армії»

Автор:     Опубліковано: 16 Серпня 2016 о 19:27    566 переглядів

Відтепер у приміщенні облдержадміністрації діє «Центр підтримки контрактної армії». Першочергове його завдання – роз’яснювальна робота щодо особливостей військової служби за контрактом.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Утворення даного рекрутингового центру якраз буде покликане надати максимально доступну інформацію про переваги в службах Збройних сил України, про соціальний захист військовослужбовців-контрактників у Тернопільській області. Для того, щоб будь-який потенційний військовослужбовець або бажаючий громадянин, котрий би хотів служити за контрактом, він міг звертатися не тільки в військовий комісаріат, чи безпосередньо в Національну гвардію, чи в бригаду, а й сюди».

Представники військового комісаріату сподіваються, з допомогою такого центру зміниться ставлення людей до військової службиі це допоможе виконати планове завдання з набору на військову службу.

АНДРІЙ МИСЬКІВ, заст. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Дуже багато молодих людей бояться туди приходити, бо думають зразу, що отримають повістку і їх заберуть на службу в Збройні сили примусово. Ніхто примусово нікого не забере в даний час, тому що мобілізації немає, повістку насильно теж ніхто не вручить, а от, справді, для роз’яснення служби, для порядку проходження служби, переваг служби і створений даний центр».

ВАЛЕНТИН КОЗЛОВЕЦЬ, т.в.о. командира 44-ї окремої артилерійської бригади:

«На сьогоднішній день є інформаційний голод в плані того, що  дає військова служба за контрактом: які пільги, який соціальний пакет, який захист військовослужбовців, т.п. На жаль, в зв’язку з зайнятістю наших військовослужбовців з частини в зоні виконання завдань, не завжди є людина чи професіонал, який зможе пояснити людям, що це таке».

Окрім роз’яснювальної роботи про контрактну службу, в центр можна звертатися і тим учасникам АТО та їхнім сім’ям, які потребують соціальної допомоги. В таких випадках будуть залучатись  працівники департаменту соцзахисту обласної адміністрації.

ВОЛОДИМИР РОСОЛОВСЬКИЙ, начальник управління організації надання соціальних послуг ТОДА:

«Також розглядається питання щодо психологічної реабілітації та направлення на психологічну реабілітацію. Також направлення на здобуття нових спеціальностей спільно з центром зайнятості. І хочу також сказати, що при департаменті діє комісія щодо встановлення статусу учасника бойових дій і при кожній районні державній адміністрації також є такі відповідні комісії».

Тернопільські волонтери сподіваються, що «Центр підтримки контрактної армії» таки буде допомагати не тільки контрактникам, які лише  вступають на військову службу, але й тим, хто вже демобілізувався.

ХРИСТИНА ФЕЦІЦА, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Обіцяють якісь соціальні гарантії, наприклад, їх щоб вибити, вони втомлені звідти приїжджають, вони не хочуть займатися тут. Тобто, спростити для них, які дійсно воювали, наголошую, для тих хлопців, які справді пройшли війну, які справді пройшли гарячі точки, для них потрібно спростити оце все ходження, оцю бюрократію».

ЛІЛЯ МУСІХІНА, волонтер «Самооборона Майдану Тернопільщини»:

«Я дуже сподіваюся, що вони нас розвантажать. Можливо, це правильно, щоб почали працювати так, як треба чиновники, це їхня робота. Я була би рада, щоб вони працювали, але для цього їм треба повернути людську довіру».

До слова, подібні Центри підтримки контрактної армії планують відкрити у кожному районі області.

залишіть коментар