У Тернополі відтепер є дошка Єжи Гоффмана

Автор:     Опубліковано: 30 Серпня 2016 о 19:09    551 переглядів

Польського режисера Єжи Гоффмана при житті увічнили у Тернополі. Меморіальну дошку встановили на вулиці Івана Франка, на фасаді Палацу Кіно. У нашому місті вона з’явилася невипадково – адже певний період життя митця пов’язаний із Тернополем.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«Коли почалась Друга світова війна, Гоффмани мали втікати від німців. І місцем втечі їх стало це затишне місто. Місто Тернопіль. Вони з родиною тут мешкали близько півтора року. Це був 1939 рік, це був початок Другої світової війни».  

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми всі цінуємо і пам’ятаємо, коли на початку 2014 року саме з ініціативи Єжи Гоффмана, який звернувся до польської інтелігенції і далі – до світової інтелігенції, були прийняті відповідні санкції Європейським Союзом до кремлівської Росії. Ми, українці, цінуємо документальний фільм Єжи Гоффмана, який називається «Україна: становлення нації», де він від часів хрещення Русі до сьогоднішнього часу розписав все, як становилася українська нація. Він зробив те, чого, на жаль, не зробив жоден український режисер. Цей пам’ятник – це знак нашої єдності, нашої дружби. Многая літа Єжи Гоффману, многая літа українській і польській дружбі».   

КШИШТОФ САВІЦКІ, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку:

«Ми живемо в дуже дивному світі зараз. В сіті без авторитетів в політиці і, часом, в мистецтві також, на жаль. І ми будемо нагадувати завжди, що в нас існують наші спільні авторитети. Це для мене, як поляка, дуже важливо, і як для людини, котра працює в Україні».

Автором дошки, до слова, став тернопільський скульптор Дмитро Пилип’як.

 

залишіть коментар