У Тернополі запалили свічки за полеглими в АТО

Автор:     Опубліковано: 26 Серпня 2016 о 21:15    433 переглядів

АЛЛА БОРИСЕНКО, волонтер, засновниця центру пошуку воїнів АТО:

«Нам, коли важко, ми з хлопцями сходимось сюди, на кладовище – тут, серед своїх, легше. І був тато Андрія «Грізлі», який, коли ми стояли, з ним розмовляли, він каже: згадують наших дітей, так, згадують, на якомусь десь святкуванні хвилиною мовчання, все, але немає дня наших дітей. Ті хлопці, які пройшли котли, ті хлопці, які пройшли бої. Було прийнято рішення започаткувати такий день – день пам’яті, день пам’яті всіх загиблих Тернопільської області».

«Запали свічку пам’яті» – так назвали свій автопробіг Тернопільщиною волонтери, військові, рідні та близькі тих, хто загинув у зоні АТО. Бійці, які сьогодні тут, спілкуються між собою, знайомляться, адже зібрались з різних куточків області, воювали в різний час і у різних батальйонах. Переконані, тут сьогодні – всі свої. Зізнаються, говорити важко.

СТЕПАН ШКАРАБАН, демобілізований:

«Наш батальйон воював під Широкіним, Гранітне, потім нас перекинули на північ, то є сектор «А», також були в гарячих тих точках. Ну, а зараз головне те, що ми приїхали вшанувати своїх побратимів, бо ми разом з ними воювали, ділили все, і от сьогодні з районів приїхали ті, які брали участь, які захищали спокій».

Для вшанування пам’яті загиблих на Сході, 26 серпня обрали не випадково.

СТЕПАН ШКАРАБАН, демобілізований:

«В ці дні Іловайський був котел і там багато наших загинуло, а тому ми вирішили, що будемо кожного року, мабуть, 26-го відзначати цей день і згадувати наших побратимів. Я думаю, долучиться до того влада. Ми починаєм то робити, а там – як Бог дасть».

АЛЛА БОРИСЕНКО, волонтер, засновниця центру пошуку воїнів АТО:

«Приїхав Чортківський район, Бучач, Зборів, Підволочиськ, «Правий сектор» відгукнулися гарно, відгукнулися «Азов». Я не скажу, що це акція йде політична, чи від якоїсь конкретної організації, це було зроблено спільними зусиллями. Підключилися хлопці – депутати, військові волонтери, військові організації і подадуть подання про те, щоб започаткували цей день, як день пам’яті загиблих воїнів Тернопільщини. Сюди входять і ті хлопці, які вчора хоронили з поліції».

Від Микулинецького кладовища колони автомобілів проїхалися вулицями міста і розділились по районах Тернопільщини, щоб запалити свічки пам’яті для всіх.

залишіть коментар