У Великих Гаях з’явилася добровільна пожежна команда

Автор:     Опубліковано: 23 Серпня 2016 о 20:28    647 переглядів

Село Великі Гаї, що біля Тернополя, тепер має свою добровільну пожежну команду. Вона буде обслуговувати населені пункти, які об’єднує ВеликогаївськА територіальна громада. Згодом, можливо, – і довколишні села.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС України в Тернопільській області:

«В березні 2016 року між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Тернопільською обласною державною адміністрацією був підписаний Меморандум про реалізацію пілотного проекту щодо створення добровільних пожежних команд на території області в об’єднаних територіальних громадах. Це – перша пожежна частина, яка відкривається після підписання Меморандуму, в рамках реалізації проекту децентралізації влади. Взагалі на території Тернопільської області вже функціонує 26 місцевих пожежних команд, і це вже перша добровільна пожежна команда».

ВеликогаївськА громада – одна з найбільших в області. Вона об’єднує понад 11 тисяч людей із 14 населених пунктів.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС України в Тернопільській області:

«На сьогоднішній день об’єднаною громадою визначено три водії, які на постійній основі, вони в штаті команди і отримують, відповідно, платню. І також набирається, зараз вже є три добровольці, які будуть здійснювати своє чергування на добровільних засадах і виїжджати на пожежу після відповідного вишколу в наших підрозділах».

Щодо техніки, то наразі обласне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій передало добровільній команді один пожежний автомобіль, який, стверджує Віктор Маслей, зможе забезпечити реагування на території громади.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС України в Тернопільській області:

«Ну а вже в майбутньому, я думаю, громада в процесі розширення, наскільки ми вже сьогодні чули, голова громади озвучив про проведені перемовини з поляками стосовно отримання вже більш таких потужних автомобілів, які могли би, скажемо так, надавати і інші послуги, не тільки з гасіння пожеж і рятування, ну, наприклад, розчистки доріг і так далі на території громади».

Державна субвенція на розвиток громад має бути спрямована на вирішення низки питань, що стосуються не лише надання послуг, а й безпеки мешканців, переконаний голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

СТЕПАН БАРНА – голова Тернопільської облдержадміністрації

«Відповідно, з метою надання максимальної послуги безпеки громадян, ми і започаткували програму створення у кожній територіальній громаді, великому містечку не менше однієї місцевої пожежної частини. Ми на інфраструктуру територіальних громад виділили 141 з половиною мільйон гривень. Вважає громада за потрібне реконструювати місцеву пожежну частину – реконструює. Вважає за потрібне школу – бере і робить школу». 

До слова, у вересні така команда з’явиться у Заліщицькому районі, а у жовтні – окремий пост державної пожежної охорони відкриють у Микулинцях.

 

залишіть коментар