З 1 серпня послуги водопостачання та водовідведення подорожчали

Автор:     Опубліковано: 10 Серпня 2016 о 19:17    759 переглядів

Із серпня зросли тарифи за централізоване водопостачання та водовідведення. Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, нова вартість послуг становить 11 гривень 48 копійок за метр кубічний для мешканців багатоквартирних будинків та 10 гривень 64 копійки – приватного сектору.

ВОЛОДИМИР ВОДОВІЗ, начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал»:

«Зростання складає близько 29 % від попередньої ціни».

Чи не основна причина подорожчання, каже Володимир Водовіз, – суттєве зростання вартості електроенергії для таких підприємств, як «Тернопільводоканал».

ВОЛОДИМИР ВОДОВІЗ, начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал»:

«Якщо порівнювати теперішню вартість електроенергії, в липні вона становить 2 гривні 18 копійок, з ціною, яка включена в наші тарифи, що діяли до серпня, 1 гривня 66 копійок, то зростання становить 52 копійки. І через це зростання на сьогоднішній день підприємство не мало можливості оплачувати за спожиту енергію майже мільйон гривень. Це різниця, яка виникає через це зростання».

Крім того, зазначають у водоканалі, попередні тарифи – збиткові й через низку інших обставин, зокрема через зростання податків і зборів, подорожчання паливно-мастильних матеріалів та реагентів. Разом з тим, кажуть на підприємстві, у законі «Про державний бюджет України на 2016 рік» не передбачено коштів на відшкодування різниці, як це було раніше.

Аби заощадити, у «Тернопільводоканалі» радять тим абонентам, які ще не мають лічильників, їх встановити.

РУСЛАН БУРМАС, начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал»:

«Якщо раніше такі споживачі платили десь, в середньому, 70 гривень при наявності лічильника, то зараз, відповідно, платіж становитиме порядка 90 гривень. 95 % мають вже індивідуальні лічильники. Лишилося ще 5 % абонентів, які їх не мають. Там десь, звичайно, платіж для тих, хто не має лічильників, проводиться по нормі чи по загальнобудинковому лічильнику. Він буде десь трошки більший, звичайно».

Разом з тим, на підприємстві зазначають: новий тариф – один із найнижчих в Україні. Окремо в рахунках залишиться плата за аварійне обслуговування, яка в тариф не входить – 1 гривня 84 копійки.

 

залишіть коментар