20 липня тернополянину, відомому українському поету Борису Демківу мало б виповнитись – 80. Однак доля розпорядилась по-іншому. У грудні 2001-го митець пішов із життя. У пам’ять про автора легендарного шлягеру «Квіти ромена» презентували книгу спогадів.
У Тернополі побачила світ книга спогадів про життя і творчість Бориса Демківа. Ідея такого видання виникла у доньки митця – журналіста Світлани Мичко. Вона і стала його упорядником.
СВІТЛАНА МИЧКО, донька Бориса Демківа:
«Я на всіх зустрічах, які були пам’яті, починаючи з 9-го того дня і 40-го сумних, всім казала: «Хто хоче – пишіть». Хтось написав зразу, хтось написав через певний час, хтось хоч і дуже близький був, але казав – нє, я хочу свою книжку видати і там буде. Хтось обіцяв і не зробив, ну це все таке не суттєве, бо батька знало тут пів Тернополя, якби я збирала всі спогади, які можна зібрати, а ще по Україні, то прийшлося би такий трьохтомник видавати».
Пані Світлана розповідає, збірка спогадів про її батька мала вийти ще десять років тому. Однак жінка відчувала перед собою обов’язок дописати і видати останню власну книгу батька, яку він закінчити вже не встиг. Ці обставини і змусили чекати на появу теперішньої збірки.
СВІТЛАНА МИЧКО, донька Бориса Демківа:
«Людини не стає, але залишаються спогади, їх хочеться якось зберегти для пам’яті, для часу. Вона буде роздана у всі бібліотеки області і в Спілку письменників, Спілку журналістів, у всі такі місця, творчі кола, де вона буде читатися, бо це ж не детектив, не роман якийсь, який будуть просто так читати, аби читати. Читати будуть ті, кого цікавить література, історія літератури, історія краю, відомі особистості, долі їхні».
Своїми спогадами про Бориса Демківа поділились відомі у поетичних і мистецьких колах тернополяни, громадські діячі, журналісти. Серед них – Дарія Чубата, Галина Садовська, Олександр Вільчинський, Ярослав Гевко, Богдан Мельничук, Михайло Ониськів.
МИХАЙЛО ОНИСЬКІВ, товариш Бориса Демківа:
«Демків був організатором літературного життя краю. Він очолив і впродовж тридцяти літ керував літературним об’єднанням «Сонячні кларнети». У 1986 році президія Верховної ради, тодішньої української РСР нагородила його грамотою Верховної ради лише за те, що він активно працював з творчою молоддю Тернопілля».
Додамо, п’ять років тому у Тернополі на вулиці Родини Барвінських, 12, на будинку, де свого часу жив поет, відкрили пам’ятну дошку. Того ж року зірка Бориса Демківа з’явилась і на Алеї зірок.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.