З минулого року тернопільські породіллі отримують свідоцтва про народження дітей просто у пологовому. У нашому місті відповідний проект стартував у грудні 2015-го. Наразі отримати документи можна як в пологовому при міській лікарні номер 2, так і в обласному перинатальному центрі.
ЛЕСЯ ВЕТЛІНСЬКА, в.о. начальника міського відділу ДРАЦС:
«Подаються документи. Ми робимо державну реєстрацію, і батьки отримують державне свідоцтво про народження дітей. По бажанню батьків: можуть подати документи і в пологовому будинку, і в нас, в Тернопільському міському ДРАЦСі, або по відділах ДРАЦС».
Саме обласний перинатальний центр відвідав, серед іншого, в рамках свого візиту на Тернопільщину міністр юстиції Павло Петренко, де взяв участь у врученні свідоцтва батькам немовлят. Свій перший документ отримав і Олександрик.
НАТАЛЯ ДЖОДЖИК, молода мама:
«Напевно, для тих батьків, які визначилися вже з іменем, то це досить зручно. Щоб не стояти там ніде в чергах. Напевно, це досить є зручним, що зразу на місці можна отримати свідоцтво про народження».
Павло Петренко стверджує: такий проект в Україні запровадили, аби мінімізувати незручності, з якими доводилося стикатися молодим батькам.
ПАВЛО ПЕТРЕНКО, міністр юстиції України:
«Що було раніше: кожен з батьків знає, що коли народжувалась дитина, треба було місяць бігати по кабінетах бюрократів і отримувати її перший документ. Ми прийняли рішення, що перший документ українського громадянина, маленького українця, він повинен отримувати без черг і без бюрократії. В минулому році ми запровадили такий пілотний проект по обласних центрах. А, починаючи з 1 січня 2016 року 468 пологових будинків по всій країні долучились до цього проекту».
Щодо Тернопільщини, то, запевняє посадовець, наша область – одна з кращих у впровадженні цього проекту. Адже фронт-офіси Міністерства юстиції діють у 18 пологових будинках області, у кожному районному центрі.
ПАВЛО ПЕТРЕНКО, міністр юстиції України:
«З початку року 1300 немовлят, які народилися в Тернопільській області, отримали свої документи в пологовому будинку. Це близько 25 % всіх новонароджених. Основна проблема, яка виникає в батьків (я їжджу по Україні, спілкуюсь з батьками) – це те, що треба швидко вирішити питання щодо вибору імені дитини. Але я думаю, що це сама маленька проблема, яка може виникнути в сім’ї».
Загалом, в обласному перинатальному з рук міністра отримали свідоцтва батьки десяти немовлят: 6-ти хлопчиків та 4-ох дівчаток.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.