«Створюємо кооперативи – підтримуємо село». Саме під такою назвою на Тернопільщині відбувся семінар Агрохолдингу «Мрія», який надає необхідну допомогу, в тому числі і фінансову, сільськогосподарським об’єднанням, що намагаються започаткувати власну справу.
ВІКТОР КУХАРЧУК, операційний директор Агрохолдингу «МРІЯ»:
«Ми не лишаємо всіх просто біля початку проекту, від самого виділення землі, її підготовки і закінчуючи реалізацією продукції, ми надаємо допомогу рівно стільки, щоб люди не захотіли кинути це заняття. Це не просто робота, це вже є прийняття рішень. Це вже є колективна відповідальність, а також це є інше мислення».
Представники компанії переконані: кооперативний рух – це шлях до економічної незалежності та покращення добробуту мешканців сіл.
ВАСИЛЬ МАРТЮК, директор благодійного фонду «МРІЯ»:
«Основні наші проекти, які ми вже підтримали, – це є молочний кооператив, це є малиновий кооператив, швейний кооператив у Чернівецькій області, кооператив по сушці ягід-овочів у Кременецькому районі, по обробітку ґрунту на Хмельниччині: це Городоцький район, Чемеровецький район. Потім є в нас ідея підтримати кооператив по бджільництву, по пасіці у Галицькому районі, а також по крільництву, розведенню кроликів у Гусятинському районі».
У селі Хоробрів Козівського району є кооператив, який займається вирощуванням малини. Компанія «Мрія» забезпечила його необхідним для такої роботи обладнанням та першими саджанцями.
ВАСИЛЬ ВЕГА, голова СОК «Файна Поляна»:
«Завдяки Агрохолдингу «Мрія», усі зацікавлені особи – це учасники кооперативу, мали змогу їздити на різні конференції, семінари, які проводились в Львові. Їздили і в Київ, і Житомир, і на Хмельниччину. Малина, і конкретно ремонтантні сорта, через те, що агротехнологія вирощування є порівняно нескладною і кожен в себе, на кожній ділянці, навіть не маючи якогось там над досвіду, може почати працювати».
Зі всієї території, де вирощують ці ягоди, – а це більше 8 гектарів землі, цьогоріч планують зібрати 8 тон врожаю, який не лише продають, а й самостійно переробляють на джеми та конфітюри. Щодо молочної галузі, яку також підтримує Агрохолдинг «Мрія», то, до прикладу, в селі Куряни Бережанського району відкрили молокоприймальний пункт, закупивши необхідне холодильне обладнання та апарат для визначення якості молока.
ВОЛОДИМИР ВИШНІВЕЦЬКИЙ, сільський голова с. Куряни:
«Зараз завдяки взаємодопомозі усіх цих чинників, ми маємо можливість сьогодні на такому нашому сільському святі, відкрити даний молокоприймальний пункт. Тут є завезено нове обладнання, є всі прилади, які необхідні для того, щоб вимірювати якість і оцінку молока».
Представники компанії «Мрія» запевняють, для них створення кооперативів – це соціальна робота. Жодної вигоди із таких проектів Агрохолдинг не має.
ВАСИЛЬ МАРТЮК, директор благодійного фонду «МРІЯ»:
«Ми вважаємо себе соціально відповідальною компанією. І, відповідно, це не на словах. Ми показуєм це на ділах, що ми справді це робимо. Люди отримують додаткові доходи з того, чим вони займаються, а ми їм в цьому допомагаємо. За цей рік, фактично, два роки, компанія витратила на підтримку кооперативів 1,5 мільйони гривень».
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.