Демобілізовані тернополяни поїхали на збори резервістів

Автор:     Опубліковано: 5 Вересня 2016 о 19:27    828 переглядів

Військовозобов’язані з Тернопільщини поїхали на навчальні збори резервістів. Там вони вдосконалюватимуть свої військові навички. Більшість чоловіків, до слова, уже з бойовим досвідом. До прикладу, 23-річний Любомир Колодій був мобілізований під час третьої хвилі мобілізації. У зоні АТО провів більше року.

ЛЮБОМИР КОЛОДІЙ, резервіст:

«Працюю, займаюся професійно спортом: MMA, бої без правил, пауерліфтинг. Прийшла повістка – пройти збори резервістів. Не відмовився, думаю, навики потрібно покращувати на випадок якихось надзвичайних ситуацій. Вміння повинні бути завжди на першому місці».      

На збори резервістів відправився і Орест Винницький – директор школи у Заліщиках і депутат обласної ради. В зону АТО, розповідає, поїхав добровольцем, рік тому демобілізувався. Вважає: такі збори – потрібні.

ОРЕСТ ВИННИЦЬКИЙ, резервіст:

«Навіть дуже потрібні. Ми повинні жити так, як в Ізраїлі, – кожен раз бути готові».

В обласному військкоматі розповідають: наразі на навчальні збори поїхали дві команди військовослужбовців – у військові частини Львівщини та Волині, де, зокрема, проходитимуть підготовку на полігонах.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського облвійськкомату:

«Вони удосконалять свій вишкіл, підтримають свої знання, піднімуть фаховий рівень. Після повернення з АТО, кожний військовослужбовець зараховується в оперативний резервної військової частини, яка визначена. І тому тут так само зібрані ці військовослужбовці в оперативний резерв. Які були не зараховані в інші частини, вони так само після проходження зборів будуть зараховані в оперативний резерв цих двох військовиї частин, куди здійснюється відправка».   

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми ставимо собі за мету за практикою Естонії, Латвії, Литви, Швейцарії, Ізраїлю сформувати так звані загони резерву, які будуть покликані в будь-який момент стати на захист територіальної цілісності нашої держави. З однієї сторони, подібні збори дають можливість скріпити морально, з іншої сторони – зберегти і підсилити навики, котрі були здобуті під час проведення Антитерористичної операції».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської облради:

«Поміж них є і депутат нашої Тернопільської обласної ради Орест Винницький, і юрист, заступник начальника відділу юридичного Тернопільської обласної ради Володя Лукащук. І мені дуже приємно, що вони також беруть участь в захисті нашої держави».

Триватимуть збори протягом десяти днів, після чого резервісти повернуться додому.

 

 

залишіть коментар