Християни східного обряду відзначили одне із 12-ти великих свят

Автор:     Опубліковано: 27 Вересня 2016 о 19:03    415 переглядів

Сьогодні християни східного обряду відзначили свято Воздвиження Чесного Хреста. Це одне із дванадцятьох найбільших свят цілого року. Воно є досить давнім за своєю історією. Зародилося ще у 4-му столітті за часів правління імператора Костянтина Великого.

о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, заступник  голови комісії у cправах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Коли він йшов своїм військом проти невірних, проти переважаючого війська, йому на небі, перед його військом, з’явився хрест Господній і надпис «З цим переможеш». І той, зробивши той знак Христового знамення, пішовши на військо – переміг. Переміг переважаючі війська цього ворога. І це настільки його скріпило, що він видав спеціальний указ, едикт, про те, такої би мовити, легалізації християнства».

Після цієї події свята Олена, матір імператора Костянтина, пішла на пошуки хреста на якому був розп’ятий Ісус.

о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, заступник  голови комісії у cправах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

 «Знайшли були три христи. Властиво – це є Хрест Господній і також два, на яких було розп’ято розбійників. І щоб знати на якому були розп’яті, бо тяжко було визначити, привели дуже важко хвору жінку. Вона доторкнулась спочатку до одного, до іншого і коли вона доторкнулась третього – вона зцілилася. І це було тим знаком, що це і є сам Господній хрест. Люди були настілки піднесенні, що хотіли бачити той хрест. І багато людей прийшли, щоб подивитися».

Щоб всі люди побачили цей хрест, його поставили на пагорбі. Слово «воздвиження» означає «піднесення», тобто урочистий обряд прославляння хреста Господнього, пояснює отець Ярослав Шевчук.

о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, заступник  голови комісії у cправах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

 «Та благодать, яка сходила від хреста на тих людей і на цілий світ, властиво і є знаменом того, що і постало це свято Воздвиження, тобто Піднесення святого хреста. Це знак нашого спасіння, бо сам Господь віддав своє життя на цьому хресному дереві за кожного з нас».

З того часу хрест Господній вшановують і вважають захистом. Варто зауважити, свято Воздвиження прирівнюють до Страсної п’ятниці, відтак у цей день священнослужителі закликають прихожан дотримуватися посту.

 

 

 

залишіть коментар