На Тернопільщині готуються до осіннього призову

Автор:     Опубліковано: 28 Вересня 2016 о 18:47    437 переглядів

Днями стартує осінній призов громадян на строкову військову службу. На Тернопільщині до нього готуються ще з початку вересня. 1 жовтня у всіх районних та міських комісаріатах проведуть перші засідання призовних комісій.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник військового комісара Тернопільського облвійськкомату:

«Починаючи з 1 вересня, військові комісаріати нашої області, як районні, так і міські, здійснюють виклик громадян України, які досягнули 18-річного віку або які під час призову досягнуть 18-річного віку, але не старші 27, викликаються на призовні дільниці для проходження медичного огляду, при необхідності – медичного обстеження та лікування. Разом з тим, здійснюється і вивчення особистих якостей призовника».  

Відправлятимуть у військові частини лише тих юнаків, яким вже виповнилося 20 років.

МИКОЛА БОЙКО, т.в.о. військового комісара Тернопільського об’єднаного міського військкомату:

«Юнаки, яким виповнилося 18 років, так само повинні прийти в військовий комісаріат, пройти медичну комісію і отримати відстрочку або до досягнення 20 років, або, якщо він навчається, то до закінчення навчання. І так само, як передбачено керівними документами, юнаки особисто повинні подати підтверджуючі документи, що вони проходять навчання».    

До будь-яких бойових дій, нагадують у військкоматі, строковиків не залучають. Проходитимуть службу хлопці в пунктах постійної дислокації військових частин.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник військового комісара Тернопільського облвійськкомату:

«Будуть готуватися в навчальних центрах, я нагадую, це буде Десна та Старичі, будуть готуватися спеціалісти, які будуть в подальшому проходити службу в Старичах, в Рівному, в Яворові, Камянець-Подільський і Ольшаниця. Також будемо відправляти призовників в частини інших військових формувань, комісар уже сказав, це є Національна гвардія і Департамент спеціальної служби транспорту».

Натомість в прикордонних військах юнаки, яких призвуть цієї осені, наголошує Олег Денисюк, не служитимуть.

Щодо заохочень, то, додають у військкоматі, для строковиків передбачена матеріальна допомога.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського облвійськкомату:

«Їм виплачуються 2 мінімальні заробітні плати при поступленні на службу, і після демобілізації, так само, їм виплачується одна мінімальна заробітна плата. Це як бонус, який дає держава для того, щоб заохотити, в тому числі, людей, які ідуть на строкову військову службу».    

Попри це, у військкоматі нагадують, військова служба – це обов’язок кожного громадянина. А тому списки юнаків, які ухилятимуться від проходження медичної та призовної комісій, обіцяють направити в правоохоронні органи для надання правової оцінки їхнім діям.

залишіть коментар