На Тернопільщині почастішали випадки квартирних крадіжок

Автор:     Опубліковано: 16 Вересня 2016 о 19:09    912 переглядів

На Тернопільщині почастішали випадки квартирних крадіжок. Про це повідомляють в обласному управлінні Нацполіції. Зокрема, за 8 місяців цього року було скоєно більше двохсот таких злочинів.

ІВАН БАЧИНСЬКИЙ, старший оперуповноважений кримінальної поліції ГУ НП в Тернопільській області:

«Буквально, от, вчора в одного з мешканців міста Тернопіль по вулиці Лепкого викрадено грошових коштів різних номіналів, доларів, гривень, євро на загальну суму більше 250 тисяч гривень. Проникли через незачинені двері балкону, скориставшись добудовою, яка знаходилась на першому поверсі».     

В житло, розповідають правоохоронці, зловмисники проникають тими ж методами, що і раніше: підбір ключа, злам серцевини замка, а ще – через вікна. Для професійного злодія, стверджують експерти,  фактично, немає замка, якого б він не зміг відкрити.

ВОЛОДИМИР БАЗАР, завідувач сектору Тернопільського НДЕКЦ:

«З цікавих, нових методів, що зараз появилися – це є азотний метод. В циліндровий механізм заливається рідкий азот, в невеликій кількості. Штифти просто кристалізуються, і за допомогою силової відмички, любої заготовки, яка увійшла в циліндр замка, вона прокручується, і штифти ламаються, і відкриваються двері без проблем».  

Нерідко буває, що мешканці самі нехтують своєю безпекою, і не зачиняють двері. Аби захистити своє майно, фахівці радять ставити двоє дверей: перші повинні відкриватися на себе, бути непримітними, з одним звичайним замком. Другі – надійніші, з двома різними типами замків. Тоді злодію буде складніше проникнути всередину. Радять звернути увагу і на вікна, особливо людям, які проживають в приватних будинках або на нижніх поверхах багатоповерхівок. Втім, чи не найбільш надійним захистом, кажуть правоохоронці, є підключення до пУльта Поліції охорони. До слова, цьогоріч кількість осіб, які вирішили захистити свої помешкання у такий спосіб, збільшилась.

ЯРОСЛАВ ДЗЬОНИК, заступник начальника Управління поліції охорони в Тернопільській області:

«В порівнянні з минулим роком, за аналогічний період, за 8 місяців, ми прийняли 197 квартир, а цей рік – уже 250. Є ще також приватні пульти охорони, які виїжджають, реагують. Вони нам не конкуренти, тому що держава наділила нас вогнепальною зброєю і правом затримання».   

З 15 по 30 вересня в Україні триває акція «Квартира під охорону». Відповідно до неї, громадянам пропонують оплатити вартість охоронного обладнання, а монтажні та пусконалагоджувальні роботи фахівці підрозділів поліції охорони виконають за півціни. Для родин учасників АТО така знижка становить 75 %. Загалом, в скільки обійдеться встановлення охоронної сигналізації, залежить від розмірів помешкання та кількості апаратури.

ОЛЕКСІЙ ДЗЮРА, начальник центру технічної охорони Управління поліції охорони в Тернопільській області:

«Орієнтуємося на те, що однокімнатна квартира, в середньому, під час акції буде коштувати 5 з половиною тисяч гривень. Після акції, в звичайний період, це десь 800-1000 гривень більше. Двокімнатна квартира – приблизно треба добавляти десь 500 гривень. На кожну кімнату – це десь 500 гривень. Приватний будинок – тут вже досить велика особливість є. Ну бо приватний будинок може бути великим приватним будинком, а може бути, там, півтора поверховим чи двохповерховим. Орієнтуватися потрібно від 7 і вище. Це в період акції».  

Після цього потрібно буде вносити щомісячну плату – 150 гривень за охорону квартири, 250 – приватного будинку у Тернополі, та 300 – за межами міста.

залишіть коментар