На території ветсанзаводу гори трупів тварин

Автор:     Опубліковано: 27 Вересня 2016 о 19:05    356 переглядів

Ситуація з роботою ветсанзаводів в Україні складна. Адже технології застаріли, оскільки більшість заводів побудовані в 70-х роках минулого століття.

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України:

«Тернопільський завод один із таких самих заводів. Більше того, останніх років 5 завод дуже важко працював і там вже років 5 накопичується, от якраз, власне, трупи тварин, накопичуються на подвір’ї цього заводу. Завод знаходиться в близькості до населеного пункту – 500 метрів до найближчої будівлі села Острів, тому ситуація надзвичайно складна».

На запрошення голови сільської ради Острова, народні депутати проінспектували ветсанзвод, щоб оцінити ситуацію. Там розповідають, наразі утилізацію проводять раз в два дні. Заступник директора ветсанзаводу погоджується, на підприємстві проблем чимало: і з фінансуванням, і з обладнанням. Тому утилізувати всю сировину, якe до них привозять, вони можливості не мають.

заступник директора ветсанзаводу (с. Острів):

«- То його закопати не можна? Переробити не можна?

Закопать його не можна, тута вже точно ніде не закопається, бо тут вже 10 метрів в глибину закопано».

Ветсанзавод є державним підприємством, а тому контролювати його повинні профільні органи.

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України:

«Тобто, в нас цим напрямком діяльності в Україні займається державне підприємство ветсанзавод, який має філії по Україні. На сьогоднішній день, протягом останніх 10-ти років, їх справно закривали, але проблема в тому, що в нас тваринництво, свинарство зростає кожен рік, так. І об’єми відходів від цього виробництва, вони теж продукуються і зрозуміло, що вони будуть. Ми не можемо просто закрити очі, що їх немає. Тому завод мусить працювати».

Згідно з документацією, від початку року ветсанзавод прийняв близько 1500 тон трупів тварин. Підприємці, які привозять в Острів ці тушки, послуги  ветсанзаводу оплачують відповідно до встановлених тарифів.

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України:

«Питання інше: чи за все платять вони? От оце мене цікавить, я би хотів в цьому більше розібратися. На сьогоднішній день ми задаємо питання керівництву заводу – вони, звичайно, кажуть, що за все оплачують, але зважаючи на ту кількість матеріалу, який там є – я дуже сильно сумніваюсь в тому, що кожна тонна оплачена. Якщо подивитися скільки там його лежить і скільки офіційно коштів надійшло – тут постає питання».

Тим більше, в ході перевірки встановили, що вАг ветсанзавод не має.

 заступник директора ветсанзаводу (с. Острів):

«- Ви приймаєте 3 дні в тиждень, так?

– Нє, ми приймаєм кожен день, але ми так домовились, що вони привозять 2-3 рази в тиждень. Як виходить.

 -А скільки тонна коштує?

– «Боїнських» відходів 1055 чи 1155. «Боїнских» відходів. Ну, це «боїнські» відходи це та дохлятина цього, свині дохлі. Пір’я – дешевше, кістка – безкоштовно.

– Ну, дивись, якщо ти кажеш 7 тон вам показали, а 33 було – то 24 тони по тисячі з чимось гривень вас хотіли, тому що ви не маєте ваги».

МИКОЛА ЛЮШНЯК, народний депутат України:

«Перше: кошти вложіть в вагу, поремонтуйте вагу. Спілкуючись з людьми приходить 33  тони, а 7 тон по документах.

-Це один раз таке було.

-Ну, один не один – ваги нема. От як сьогодні можна визначитись скільки прийшло продукції. От давайте, визначим, скільки в тій фурі є кісток. Можем визначити?

-Не можем визначити».

На проблему ветсанзаводу неодноразово реагували і представники ветеринарної служби та Держпродспоживслужби. Кажуть, безрезультатно.

ВОЛОДИМИР БОГОНІС, заст. начальника ГУ Держпродспоживслужби в області:

«Ми піднімаєм то постійно питання і останній раз це питання піднімалося. Було засідання державної надзвичайної  комісії при ОДА. Ми покликали директора утильзаводу – Василя Васильовича. Він відзвітував, він висловив ті свої питання, висвітлив, і також йому було задано питання що робиться, що для того робиться? Нічого, фактично, тут не робиться. Скільки поступило – вони ніколи безкоштовно не забирали утильсировину. Вони тут торгують так само м’ясо-кістковим борошном, яке тут є. Де ті гроші, де вкладення? Вкладень нема ніяких».

Наразі при облдержадміністрації вже створили комісію, яка продовжить перевірку та повинна зайнятись вирішенням проблеми Острова. Як варіант, розглядатимуть приватизацію заводу.

 

залишіть коментар