На Валовій відкриють пам’ятник Ігорю Гереті

Автор:     Опубліковано: 23 Вересня 2016 о 19:00    542 переглядів

Сьогодні у Тернополі встановили пам’ятник відомому археологу,  мистецтвознавцю, історику та поету – Ігорю Гереті. На Валовій, якою так любив ходити митець, тепер у повний ріст він постав у  бронзовому монументі.

ОЛЕГ ГОЛОВЧАК, голова правління Тернопільської організації Національної спілки архітекторів України

«Зараз ми присутні при встановленні пам’ятника видатній особі Тернополя, Тернопілля всього та й взагалі України  Ігоря Герети. Це була непересічна особа, фактично його всі знали і вже понад 10 років, як почали роботу над цим пам’ятником і, будемо так казати, на кінець ми дочекалися такої знаменної події».

Працювали над створенням постаменту і у Тернополі, і у Львові. Гроші на скульптуру, а це близько трьохсот тисяч гривень,  зібрали друзі і учні Герети.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради

«Чому саме тут ставлять пам’ятник. Ідея, коли ліпили гіпсову копію і сам образ Ігоря Герети і ідея його встановлення тут, найперше пов’язана з тим, що тут був музей, де він працював, в цьому приміщенні і він завжди вулицею Валовою ходив з обласного архіву в краєзнавчий музей, тобто це була вулиця, де він постійно ходив і в цьому була якраз ідея, щоб пам’ятник був тут і символізував пана Ігоря, таким динамічним, живим, який крокує вулицею».

Вага постаменту – близько півтони, висота –  понад два метри.

До слова, офіційне відкриття пам’ятника Ігорю Гереті відбудеться у День народження митця, цієї неділі о дванадцятій годині.

 

залишіть коментар