Неприємний запах, на який скаржаться тернополяни, поширюється з села Біла

Автор:     Опубліковано: 23 Вересня 2016 о 19:00    1 082 переглядів

Протягом деякого часу просторами Інтернету розходяться чутки про те, що неприємний запах в місті поширюється, внаслідок того, що на території Тернопільського колійного ремонтного заводу спалюють шпали, які покриті шкідливими речовинами. Представник муніципальної поліції розповідає, неодноразово реагували на такі заяви.

ОЛЕКСАНДР ШАПОВАЛ – заступник начальника управління муніципальної поліції ТМР:

«Згідно наданих повноважень управління, порушень правил благоустрою території не виявлено. Також в ході обстежень не виявлено ніяких спалень шпал, нічого взагалі не горіло. Керуючись статтями 78, 82 Адмінкодексу України направлено звернення Тернопільською міською радою в екологічну інспекцію для розгляду і вжиття заходів».

Щоб підтвердити або спростувати інформацію, ми звернулись безпосередньо до керівника підприємства.

АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ – начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:

«На території депо, я ще раз хочу заявити, ніякі шпали і пінопласт ніхто не спалює. Ми є державне підприємство, ми підзвітні всім інспекціям».

Арсен Коберський розповідає, непридатні для подальшого виконання своїх функцій, шпали вони продають, маючи на це законні підстави.

АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ – начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:

«Підприємство має право займатись підсобною діяльністю. Зокрема продавати непридатні для вкладання в колію шпали. Вони відслужили свій термін. І так, як деревина, практично, жива деревина і люди використовують в господарстві для своїх потреб. Шпала, вартість одної шпали порядка, від 5 до 12 гривень – залежно в якому вона стані. Вони всі обліковані і то є матеріальна цінність і ніхто не дозволить такі тисячі зараз просто спалювати».

Начальник ремонтно-механічного заводу погодився провести нас із представниками екоінспекції та муніципальної поліції туди, де зберігаються шпали. Зайшли ми і в котельню, яка до речі, працює за рахунок газового котла, тобто там, фактично, спалювати деревину неможливо. Паралельно Арсен Коберський розповідає, на підприємстві працює більше трьох сотень людей, які займаються ремонтом залізничного транспорту.

АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ – начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:

«50% пасажирські вагони, 50% – інша техніка залізнична. Все, що по залізниці їздить – все ми ремонтуємо. На залізниці такого підприємства, такого ремонтного підприємства немає більше. Воно нам і плюс, і трохи, може, мінус. Плюс через то, що ми востребувані для всіх, всі хочуть нашої допомоги, щоб ми ремонтували. Мінус – то, що від нас вимагають сьогодні практично неможливого – забезпечення, як такого, централізованого, практично, немає. Мусим викручуватись як можем, самі, щоб щось зробити».

Все ж в екоінспекції кажуть, перевірку таки проведуть, щоб переконатися, що шпали продають чи передають виключно на законних підставах.

ЕДУАРД ФЕРЕНЦ – заст. начальника Державної екологічної інспекції в області:

«Дійсно, на території зберігаються ті, промасляні такі, шпали. Вони відносяться до відходів 1-го класу небезпеки, поводження з ними повинно  бути спеціальне. Вони не можуть віддаватися наліво і направо. На даний час це не була перевірка, прийшли, директор показав, обстежили, спалювання цих шпал не було зафіксовано».

Повертаючись до теми неприємного запаху в місті, працівники колійного ремонтно-механічного заводу не приховують – вони також це помітили.

АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ – начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:

«Працівники наші, інженери, головний інженер, начальник техвідділу обстежували територію і ми знайшли осередок загоряння. В районі села Білої горять торф’яники. І звідти йде, скажем, неприємний запах. Ну, так, як ми тут, одне з підприємств, люди, певно, думають, що то від нас. Ніхто не розбирається, ніхто до нас не звертався офіційно. Ніхто навіть не хотів ніяких пояснень. От ви перші, які прийшли сюди за поясненнями, розумієте?».

Разом із представниками екоінспекції їдемо в Білу і недарма.

НАТАЛКА ЄДНАК – кореспондент ІНТБ:

«Шкода, що камерою не можна передати запаху, адже тут дихати справді важко. Як виявилось, осередків загоряння є кілька, наразі тут працюють працівники ДСНС».

Як розповіли в управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій в області, повідомлення про пожежу в селі Біла 22-го вересня, їм надійшло від випадкового перехожого. Рятувальники прибули на місце близько половини дванадцятої.

ІРИНА КРУПА – прес-офіцер управління ДСНС в області:

«Горіла суха рослинність у важкодоступній, болотяній місцевості, де через посушливе літо висохли і молоді поклади торфу. Рятувальники продовжують роботу по гасінню пожежі. Загалом до гасіння пожежі залучено 15 чоловік особового складу та 3 одиниці пожежної техніки. Орієнтовно площа пожежі становить 0,8 га. Проте вона розділена на 3 осередки: 2 великих і 1 трохи менший».

В обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій запевняють, роботи будуть продовжувати до повної ліквідації пожежі.

залишіть коментар