Перший дзвоник пролунав у тернопільських школах

Автор:     Опубліковано: 1 Вересня 2016 о 19:20    1 133 переглядів

Літо промайнуло швидко і з приходом осені прийшов і День знань. У школах нашого міста пролунав перший дзвоник, чим нагадав усім, що розпочався навчальний рік. Як вперше сіли за парти першокласники та пішли на уроки вже тепер випускники, бачили наші кореспонденти.

До рідних шкіл, після літніх канікул, зійшлися учні Тернополя. Сьогодні у них День знань, день першого уроку, день зустрічі з вчителями та однокласниками.

ТЕТЯНА СТАВІНСЬКА, кореспондент ІНТБ:

«За парти! У школах пролунав перший дзвоник. Веселим і незабутнім він став для першокласників, та по-особливому сумним, для вже – випускників».

Шестирічна Вікторія сьогодні стала першокласницею. Дівчинка  ще трішки не впевнено, проте з гордістю заявляє – вона тепер школярка.  Що таке уроки та як до них готуватись, вона знає. Вміє вже читати, писати і рахувати. Перший урок у школі, розповідає, був дуже цікавим.

ВІКТОРІЯ КОВЕРЧУК,  учениця 1-А класу  школи-медичного ліцею № 15:

«Цей урок?Ми дивилися, як ми у недільній школі працювали, і ми ще на сонечко дивились, і кидали все в капсулу».

Класний керівник і тепер вже «шкільна мама» 1-А класу Тетяна Онищук вже всьоме матиме першачків.

ТЕТЯНА ОНИЩУК, вчитель-методист школи- медичного ліцею №15, класний керівник 1-А класу:

«Бачу, що і хлопчики і дівчатка дуже активні, бачу, що є бажання і працювати, і знаходити щось нове, і разом з тим відкривати незвідане. Я думаю, що начальний рік буде  вдалим і успішним, буде цікавим, а разом з тим – мудрим. Дуже сподіваюся на те, що у всьому нас підтримають наші батьки, бабусі, дідусі і нам все вдасться. Дітки всі дуже кмітливі, розумні, такі непередбачувані, але по-дитячому безпосередні».

Школа-медичний ліцей  №15 цьогоріч прийняла до себе 68 першокласників.

ТЕТЯНА СОЛТИС, директор школи-медичного ліцею №15:

«Гарні дітки прийшли, підготовлені. Це були дітки, які відвідували садочок, були в нас в недільній школі, так що ми раді їх зустріти в нашому закладі, гарні батьки, я сподіваюся, що в нас буде гарна співпраця і діти будуть гарно навчатися».

Радісні, проте із сумом в очах, прийшли до школи і тепер вже її випускники.  Для них цей рік у довгій шкільній естафеті буде фінішним.

ТЕТЯНА СОЛТИС, директор школи-медичного ліцею №15:

«Ми випускаємо цього року один ліцейний клас, в ньому навчається 28 учнів. Це діти перспективні, я сподіваюся, що значна частина їх пов’яже свою майбутню професію з медициною. В цьому році ми гарні результати мали в навчальній діяльності лілейного класу. Хлопчик мав два предмети по 200 балів – наш випускник, він зараз буде навчатися в Київському вищому навчальному закладі. Ми сподіваємося, що і в наших випускників будуть такі достойні досягнення».

Пов’язати своє життя з медициною планує старшокласник Мар’ян. Хлопець зізнається, у цей день його переповнюють змішані відчуття радості і, водночас, смутку. Останній рік у школі обіцяє провести насичено.

МАР’ЯН КОЛІНО, учень 11-А класу школи-медичного ліцею № 15:

«По більшій мірі мене переповнюють емоції жалю, оскільки цей рік для мене буде останнім, але все ж таки треба йти вперед, це фінішна пряма для мене і вступлю в омріяний ВУЗ, якщо вдасться і буде видно. (перебивка) Залишився один рік і намагаюся надолужити все, що не вдалося в минулі роки, щоб мене школа запам’ятала».

МАР’ЯНА КОЛІНО, мама одинадцятикласника:

«Сьогодні неймовірний день і мабуть переповнюють емоції ціле серце і душу, бо пригадуємо, як буквально недавно, ми йшли в перший клас, перший раз.  Це стіни моєї рідної школи, школи, котра випустила і дала путівку мені особисто в життя, і сьогодні я повернулась на рідний поріг, але вже з випускником-сином. Гордість, радість і, водночас, сльози».

Мама випускника пригадує, десять років тому, її ще тоді маленький Мар’янчик не хотів йти до школи. Плакав і боявся переступити поріг нового класу.

МАР’ЯНА КОЛІНО, мама одинадцятикласника:

«А я плакала через те, що того року дідусь наш не дочекав омріяної миті, все таки повести його в цей перший клас, а сьогодні – сльози радості, сльози щастя».

Загалом сьогодні поріг тернопільських шкіл переступило  більше трьох тисяч першокласників. Одинадцятий клас закінчує понад тисяча випускників.

 

залишіть коментар