Субсидію можуть нараховувати за місячними, а не річними даними про доходи

Автор:     Опубліковано: 21 Вересня 2016 о 19:18    527 переглядів

У департаменті соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації нагадують, перепризначають субсидії автоматично. Окрім тих випадків, коли відбулися суттєві зміни в складі сім’ї чи її доходів. Для того, щоб дізнатись про стан ваших особових рахунків і зекономлені на них кошти – варто перед опалювальним періодом поспілкуватися з відповідними обслуговуючими підприємствами.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Хочу також загострити увагу наших громадян про те, що обов’язкова плата, яка оплачується для тих людей, які отримують субсидії в літній період – вона залишиться на тому самому рівні. Тобто, якщо вони зараз оплачують за житлово-комунальні послуги обов’язкову плату, то в загальній сумі, ця обов’язкова плата їхня залишиться на опалювальний період. Просто ще буде розприділена на такий вид житлово-комунальних послуг, як опалення житлового будинку».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, яку прийняли у вересні, відбулися деякі зміни в порядку призначення субсидій, розповідає Вадим Боярський.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Пенсіонери, які отримують лише пенсію або почали отримувати лише пенсії – їм може зараховуватись дохід не за минулий рік для призначення субсидії, а тільки за місяць, який передує місяцю звернення. Тобто розмір пенсії. Хочу зазначити, що цією постановою врегульовано певні моменти щодо врахування в дохід. Зокрема, не враховується в дохід  вартість санаторно-курортних путівок, протезних виробів».

В департаменті соціального захисту населення розповідають, борг за комунальні послуги аж ніяк не є підставою для не нарахування субсидії або її припинення. Також у випадку, якщо людина не згідна з даними по автоматичному перерахунку субсидії: чи то з обов’язковим платежем, чи то з вказаними доходами, чи має інші питання, вона може звернутися в управління соцзахисту, пред’явивши відповідні документи для аргументації.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Також передбачено момент припинення субсидії. Наприклад, якщо збільшилась кількість членів сім’ї, в житловому приміщенні, на яке надається субсидія, і управління соціального захисту отримує цю інформацію з інших джерел, наприклад, з ЖКГ-організацій, то субсидія припиняється до вияснення. Це не є штрафна санкція, але відбувається регулювання того моменту, коли людина мала повідомити про зміни, а не повідомила».

До речі, повідомити управління соціального захисту про такі зміни потрібно протягом місяця.

 

залишіть коментар