Тернопільщину відвідав міністр юстиції України

Автор:     Опубліковано: 13 Вересня 2016 о 18:52    856 переглядів

Сьогодні Тернопільщину відвідав міністр юстиції України – Павло Петренко. Його робочий візит розпочався із участі в колегії облдержадміністрації. Окрім реформування органів юстиції на засіданні обговорили також і підготовку Тернопільщини до осінньо-зимового періоду.

СТЕПАН БАРНА – голова Тернопільської ОДА:

«Хочу відзначити, що відповідно до доручення Прем’єр-міністра України – Володимира Гройсмана, в нашому засіданні бере участь міністр юстиції – Петренко Павло Дмитрович. Вітаємо Вас в Тернопільській області і сподіваємося, що Ваше перебування якраз тут дасть можливість нам підняти низку гострих проблем, котрі є актуальними для Тернопільщини».

Розпочали засідання із розгляду питання підготовки житлово-комунальних господарств області до опалювального періоду. Начальник управління ЖКГ Тернопільської ОДА, окрім іншого розповів про висновки робочої групи, яка комплексно обстежувала котельні.

МИХАЙЛО ОЛІЙНИК – начальник управління ЖКГ Тернопільської ОДА:

«Станом на 1 вересня поточного року в області до осінньо-зимового періоду підготовлено 1014 котелень із запланованих 1264, що складає 80,2%. Замінено 21 котел на відомчих котельнях із запланованих 25. Підготовлено 274 кілометри теплових мереж із запланованих 320. Комплексно підготовлено 2033 житлових будинки із запланованих 2536».

У зв’язку із зростанням ціни на газ, зросла і вартість відповідних послуг та заборгованість підприємств.

МИХАЙЛО ОЛІЙНИК – начальник управління ЖКГ Тернопільської ОДА:

«В нас є проблема з розрахунком за енергоносії. Заборгованість підприємств комунальних теплоенергетики в області за природній газ складає 83 мільйони гривень. В тому числі тернопільські міські тепломережі – 77 і обласні мережі – 6».

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ – заступник міського голови Тернополя:

«До 2012-го року не були обліковані частина мереж. І після того, як була проведена інвентаризація повна підприємства, були вирахувані вартість мереж, їхня оцінка і вони добавлені в вартість підприємства. Крім того, в Тернополі обладнані ІТП – 100% шкіл і садочків. Це, напевно, єдиний прецедент в Україні. Встановлені прилади обліку в всіх школах і садочках міста. Це виконано за рахунок підприємства, це теж основні засоби, які взяті на баланс і теж збільшилась вартість. Це 83 ІТП».

Владислав Стемковський зазначив, що чималою проблемою є постачання гарячої води в Тернополі, адже воно є збитковим.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ – заступник міського голови Тернополя:

«В березні-квітні цього року, коли закінчився опалювальний сезон, майже всі міста України припинили гаряче водопостачання, натомість 3 міста України не припинили, зокрема, місто Тернопіль. Збитки підприємству по наданні гарячого водопостачання  складали більше 2-х мільйонів в місяць. Після того, як збільшилась вартість газу, на сьогоднішній день ми маємо збитків в місяць більше 4-х мільйонів. Але гаряче водопостачання в Тернополі здійснюється, але це тільки за рахунок того, що підприємство отримує майже щомісячно дотації з міського бюджету».

Наступним питанням порядку денного розглянули реформування органів юстиції. Міністр зазначив, на Тернопільщині успішно запрацювали центри надання безкоштовної правової допомоги.

ПАВЛО ПЕТРЕНКО, міністр юстиції України:

«В принципі, Тернопіль був один з найкращих і найоперативніших регіонів, який перейняв ті функції від міністерства юстиції. Разом з функціями вам передали і кошти. Понад мільярд гривень, які раніше надходили до бюджету міністерства юстиції зараз надходить до місцевих органів влади. І це, в принципі, той перший позитивний приклад реальної децентралізації повноважень і відповідальності».

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції в області:

«Крім обов’язкових суб’єктів, додатково в Тернопільській області перебрали на себе функції реєстрації ще 5 міських рад, 2 селищних і 9 сільських рад.  Хочу також сказати, що успішно працюють і пілотні проекти міністерства юстиції. Отримання електронних апостилів, активно використовується веб-портал по запису в підрозділи ДРАЦС для отримання шлюбу».

Також Павло Петренко додав, центри надання безкоштовної правової допомоги справді працюють для людей і чимало громадян вже встигли скористатись їхніми послугами.

ПАВЛО ПЕТРЕНКО, міністр юстиції України:

«5 тисяч людей за 9 днів звернулися. І це ті люди, які раніше ніколи не могли найняти платного адвоката. Зараз вони отримують безкоштовно від держави, фахового, високопрофесійного юриста, який вирішує їхню проблему. Сама основна категорія – пенсіонери і малозабезпечені. Основні питання, з якими звертаються – оформлення субсидій, спори з комунальними підприємствами за неправильно нараховані ЖК-платежі, земельні питання і соціальний захист».

Взяли участь у колегії і народні депутати України від Тернопільщини. Роман Заставний переконаний, безпосередня участь міністра в обговоренні актуальних для області питань, відіграє важливу роль у їхньому вирішенні.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Ми бачим, що останні дослідження, які проводились у вигляді опитування в Тернопільській області показали, що населення області саме напрямок юстиції, відноситься до тих напрямків, які активно реформуються. І дуже приємно, що люди бачать це. І ця тенденція, яка продовжується, вона дає певну впевненість, що, дійсно, реформи в Україні відбуваються. Я думаю такий рівень відношення до області, присутність на колегіях високопоставлених чиновників з Києва, так само вселяє певну надію, що область може заручитися і має таку підтримку на загальнодержавному рівні».

 

залишіть коментар