Тернопіль співпрацюватиме ще з одним польським містом

Автор:     Опубліковано: 8 Вересня 2016 о 19:08    332 переглядів

В рамках програми транскордонного співробітництва сьогодні відбулася перша робоча зустріч міського голови Тернополя із старостою Соколовського повіту Польщі. Обговорювали можливі для реалізації проекти, виокремили пріоритетні.

Наше місто відвідала ще одна польська делегація. Цього разу із Соколовського повіту. Приїхали гості із діловою пропозицією: створити спільний проект, який фінансуватиметься Європейським Союзом.

ЛЄШЕК ІВАНЮК, староста Соколовського повіту (Мазовецьке воєводство)

«До Тернополя я приїхав з метою спільної участі, в рамках транскордонного співробітництва, де 90% надає Європейський Союз, а 10, відповідно, повинні знайти кошти ми. Це є перший візит до Тернополя. По перших розмовах ми досягнули певних домовленостей, в яких напрямках ми будемо працювати. Це покращення якості полотна доріг, безпеки. Але це є не кінцеві точки нашої співпраці. В процесі роботи можуть виникнути й інші напрямки».

Для Тернополя подібна співпраця не є в новинку. До прикладу, із польським місто Люблін спільний проект за цією програмою вже реалізували. Ще один проект саме подають на розгляд разом із також польським містом Сувалки.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«І це наразі черговий проект, який ми готуємося подати. Йде вивчення пропозицій. Чи це має бути у сфері ремонту і будівництва доріг,чи це має бути у сфері безпеки, яка в себе включає: громадську безпеку, охорону здоров’я і таке інше. Опрацюємо спільні проекти. Разом з польською стороною будемо їх подавати для Європейського Союзу. І сподіваємося на те, що зможемо отримати грантові кошти, це десь в межах від 700 тисяч євро до 1 мільйона євро».

Поляки зазначають, наше місто вибрали невипадково, адже також мають досвід співпраці.

ЛЄШЕК ІВАНЮК, староста Соколовського повіту (Мазовецьке воєводство)

 «Тернопіль є гарне місто для мене. І ще з 1993 року автовокзал міста Соколов співпрацює із вашим автотранспортним підприємством. Оскільки ця співпраця починалася між підприємцями, яка добре розвивається і це стало підставою вибору саме Тернополя. І другий варіант, чому саме Тернопіль, це через те, що Тернопіль є в зоні транскордонного співробітництва, у якій є і місто Соколов».

Сторони сподіваються, до кінця цього року отримати погодження розробленого проекту і вже з 2017-го приступити до його реалізації.

 

залишіть коментар