Тернополяни мають можливість побачити традиційні українські іграшки

Автор:     Опубліковано: 22 Вересня 2016 о 18:56    286 переглядів

Галина Шумило та Семен Тлустий виготовляють із дерева традиційні яворівські іграшки-забавки. Свої роботи вони прикрашають давнім декоративним розписом.

ГАЛИНА ШУМИЛО, виготовляє яворівські іграшки-забавки

«Саме в Яворові народилася ця іграшка, на малому передмісті. Спочатку була така школа, де навчали студентів, потім кожна родина робила, ну але з часом все це стало неактуальне. Але ми почали відроджувати, саме чоловік, вже втягнув мене в цю іграшку. І ми разом йдемо по цій стежині, стараємося разом відроджувати. Буваємо на різних ярмарках, фестивалях не тільки в Україні, але й за кордоном».

Іграшки подружжя виготовляє з осики, липи та хвойних дерев. Галина Шумило розповідає, ці породи добре піддаються вирізанню.

ГАЛИНА ШУМИЛО, виготовляє яворівські іграшки-забавки

 «Фарби використовуємо акрилові. Які розводяться водою, тобто на водній основі, але водою не змиваються. Ми не використовуємо взагалі тут хімії, лаку тут немає, а якщо фарба виблискує, то вона є на живиці, тобто на смолі дерева. Кожна дитина хоче попробувати іграшку в руки взяти, хоче лизнути, і навіть якщо лизне, фарба не облазить, діти не мають алергії. Дитина може і лизнути, і гризнути, але то не шкідливо і дитина тішиться».

Всі ми родом із дитинства. Директор обласного краєзнавчого музею Степан Костюк розповідає, виставка буде цікавою як дітям, так і дорослим. Адже теперішні батьки чи бабусі та дідусі зможуть побачити серед приставлених іграшок такі, якими вони гралися, коли були маленькі.

СТЕПАН КОСТЮК, директор обласного краєзнавчого музею

«Даруйте за таку банальність, але в мене зберігається песик, який свищить, і півник, який свищить. Це був десь 3-4 клас, тобто середина 70-х років минулого століття. І він нагадує мені, який я був в 3-4-5 класах. Скажу відверто, що ця виставка повинна справді збагатити наш Тернопіль».

У захваті від забавок і семирічна Оленка. На виставку вона прийшла разом з мамою. Хоч найбільше їй сподобались курочки, інші іграшки теж припали до душі.

ОЛЕНКА, відвідувачка виставки

«Я бачу ангелочків, пташечок щастя, от пташечки щастя є такі на колесиках, вони мені також подобаються і свистульки. От там особливо той котик. І такі от коники, є навіть і менші».

Виставка яворівської іграшки-забавки діє в обласному краєзнавчому музеї. Поринути у дитинство в тернополян  є можливість протягом місяця.

 

залишіть коментар