У підвалі тернопільської багатоповерхівки розлили ртуть

Автор:     Опубліковано: 8 Вересня 2016 о 19:10    563 переглядів

На бульварі Симона Петлюри, 3 сьогодні було небезпечно. Там у підвальному приміщені багатоповерхівки розлили ртуть. Мешканці будинку про те, що сталося дізналися вже від екстрених служб, які прибули на місце події.

 п. МАРІЯ, мешкає на бульварі Cимона Петлюри, 3

«Кажуть, що то в підвалі чистили з ЖЕКу і там знайшли ртуть. – А ви тільки що казали, що за 33 роки не пам’ятаєте такого? – 33 роки вже живемо. – І ще такого тут не було? – Не було такого. Я там не була, бо тут загородили, міліція тут була, я тільки тутво йшла на роботу. – А приблизно в котрій  годині це сталося? – В 2-гій годині. – В 2-гій дня? – Ну може швидше, бо я десь без 15-ти 2-га вийшла з хати. І дивлюся всьо тут пожарна, міліція».

Територію від ртуті очистив аварійно-рятувальний загін служби ДСНС в області.

ЮРІЙ БЕРЕСТЕЦЬКИЙ, заступник начальника управління ДСНС у області

«Прибувши до місяця виклику було встановлено, що розлито металеву ртуть у підвальному приміщені житлового будинку. На місці події рятувальниками проведено механічний збір розлитої ртуті і проведено демеркуризацію, за допомогою спеціальних абсорбентів проведено очищення приміщення. В подальшому ртуть передано, у відповідності до акту, органам місцевого самоврядування».

Начальник обласного управління у справах цивільного захисту населення, Ігор Лівінський розповідає, ситуацію взяли під контроль і закликає людей не сіяти паніку.  У підвалі зібрали близько 400 грамів ртуті,  наразі його зачинили. За рівнем концентрації ртуті та її випарами стежить міська санстанція.

ІГОР ЛІВІНСЬКИЙ, начальник обласного управління у справах цивільного захисту населення

«На даний час загрози життю і здоров’ю людей не виявлено, вхід у підвал окремий від сходової клітки. На даний момент вхід у підвал закритий, опечатаний, контроль здійснюють працівники поліції. Розслідування ведеться, на жаль, згідно до таємниці слідства, ми цієї інформації не маємо».

Ігор Лівінський каже, ртуть у підвалі, під час прибирання, знайшли працівники ЖЕКу. Власника небезпечної речовини наразі встановлюють.

 

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!