У Тернополі говорили про академічну доброчесність

Автор:     Опубліковано: 15 Вересня 2016 о 19:00    821 переглядів

«Академічна чесність як основа сталого розвитку університету». Монографію під такою назвою презентували у Тернополі, у стінах національного педагогічного університету. Аби обговорити проблему порядності у вищій школі, там зібралися представники різних вишів області та студентського самоврядування.  Книга, розповідають ті, хто доклався до її створення, є чи не першою спробою в Україні зробити аналіз світового досвіду організації життя вищої школи відповідно до високих моральних стандартів.

ТАРАС ФІНІКОВ, президент Міжнародного фонду дослідження освітньої політики:

«Це означає відсутність у вищій школі різноманітних форм неакадемічного списування, підказування, плагіату, приписування до чужих робіт, нечесного рецензування, і так далі. Це означає виключення з практики життя вищої школи всіх цих явищ».

БОГДАН БУЯК, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва ТНПУ ім. В. Гнатюка, співавтор видання:

«Після стажування, яке я мав можливість пройти десь в двадцяти вищих навчальних закладах Сполучених Штатів Америки, в жодному закладі нам не сказали, що цих явищ – немає. Тобто, це також проблема, яка має світові масштаби».   

Щодо України, то тут ситуація з академічною доброчесністю залишає бажати кращого, стверджує Тарас Фініков.

ТАРАС ФІНІКОВ, президент Міжнародного фонду дослідження освітньої політики:

«Більше 90% студентів залучені до різноманітних практик, так би мовити, академічної нечесності. І я думаю, що, якщо ми будемо говорити про процент викладачів, він буде не менше половини. І ми маємо повний спектр всіх цих явищ. Очевидно, в різних закладах, в різних колективах це по різному виглядає. Є заклади, практично чисті від цього. Але загальнонаціональна ситуація виглядає дуже драматично». 

Аби змінити ситуацію, на краще, переконаний Тарас Фініков, потрібно зробити чимало. Для початку слід усім в країні дійти згоди у питанні, що таке добре і погано. По-друге, кожному закладу потрібно спробувати сформулювати власний моральний стандарт і його дотримуватись. До слова, щось схоже планують зробити, зокрема, і в педагогічному університеті. Там мають намір прийняти так званий «Кодекс честі», який буде регламентувати корпоративну культуру в закладі для боротьби з такими порушеннями.

БОГДАН БУЯК, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва ТНПУ ім. В. Гнатюка, співавтор видання:

«Я думаю, що ми спільно із студентами дійдемо до порозуміння і приймемо один «Кодекс честі», і далі будемо від нього відштовхуватися, коли будемо виявляти ці явища. І в нас появиться механізм, скажімо, прописаний на рівні університету такий своєрідний корпоративний кодекс законів».   

 

залишіть коментар