У Тернополі розцвіли каштани

Автор:     Опубліковано: 26 Вересня 2016 о 19:58    818 переглядів

І хоч весна уже далеко, у Тернополі знову розцвіли каштани. Явище повторного цвітіння цих дерев восени  не є рідкісним і спостерігається у Тернополі вже впродовж 5-7 років, розповідають в міському управлінні ЖКГ. Причин цьому є чимало: зміна клімату, посуха,  приморозки тощо.

СВІТЛАНА МОЛОДЕЦЬКА, головний спеціаліст-ландшафтник відділу благоустрою та екології  міського управління ЖКГ

«З фізіологічної точки зору, рослина, коли вона цвіте, відцвітає, опадають квітки і рослина переходить якби у стан спокою і формуються в цей період квіткові бруньки, які би мали зацвісти на наступний рік, але потепління, яке спостерігається в нас вже кілька років поспіль – тепла осінь, це потепління вводить в оману рослин і відповідно ці квіткові бруньки, які б мали зацвісти на наступний рік, вони зацвітають цього року, під час теплої  осені».

Також однією із причин повторного цвітіння каштанів фахівці називають і пошкодження дерев або ж їхнього листя шкідником, так званою мінуючою міллю.

СВІТЛАНА МОЛОДЕЦЬКА, головний спеціаліст-ландшафтник відділу благоустрою та екології  міського управління ЖКГ

«Невеличкий такий метелик, який прогризає всередині листків ходи, які називають мінами, звідси і назва каштанова мінуюча міль. Ці ураженні листки вони хворі, вони не встигають накопичити потрібну кількість речовин і внаслідок цього, ми спостерігаємо влітку, що листя жовкне, в’яне, опадає. Коли листя опадає, рослини на осінь намагаються відновити фотосинтез і повторно зацвітають, для того, щоб покращити свою життєдіяльність».

Однак фахівці заспокоюють тернополян, повторне цвітіння не шкодить деревам, рослини сприймають це як свій природний процес.

 

залишіть коментар