У Тернополі урочисто відкрили пам’ятник Ігорю Гереті

Автор:     Опубліковано: 26 Вересня 2016 о 19:57    386 переглядів

Ігор Герета – тернопільський  археолог, мистецтвознавець, історик, поет, викладач, громадсько-політичний діяч і заслужений діяч мистецтв України став вічним перехожим на вулиці Валовій. Бронзовий пам’ятник у повний ріст встановили до 78-го Дня народження краєзнавця.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Він є одним із тих, хто є справжнім символом нашого міста. Завдяки йому і таким, як він твориться позитивний імідж нашого міста в Україні і світі, в цілому. Знаю, що він завжди любив гуляти по цій вулиці і бути серед людей. Тому, напевно, це самий кращий варіант встановлення пам’ятника йому саме тут, в центрі міста. Тепер він завжди буде поруч з своїми тернополянами і в центрі свого міста Тернополя».

ЯРИНА ГЕРЕТА, дочка Ігоря Герети:

«Напевно, таких людей є дійсно дуже мало. І навіть я, як дочка, до кінця не можу осягнути його величі. І, ви знаєте, дуже бракує його. Пройшло 14 років відколи він пішов від нас уже в інший світ, але і досі опікується і нами, і тернополянами, і Україною, напевно, вже десь в іншому плані».

Ігор Герета вів активну музейну діяльність. Він був автором і засновником чималої кількості експозицій про життя відомих людей області.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Він був великим колекціонером, але колекціонував не тільки книжки і рідкісні картини, він вмів колекціонувати емоції. Вмів колекціонувати зустрічі з видатними і талановитими людьми. Навколо Ігоря Петровича завжди збиралося багато людей. Він мав талант закохуватися в людей, але самою більшою його цінністю була любов до дітей».

Саме з ініціативи Ігоря Герети у 1994 році в Тернополі відкрили експериментальну школу мистецтв, яка працює і досі. Всі, хто знав Ігоря Петровича, розповідають, окрім численних його заслуг і талантів,  його вирізняла товариськість.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Знаєте, питання пам’ятнику виникало ще в 2008-му році. Тоді, коли відкривали музей Ігорю Гереті, на щастя, я був причетний до цього і, на превеликий жаль, який на сьогоднішній день закритий. Саме тоді обговорювалось питання, який би мав бути Ігор Герета в Тернополі. Це людина, яка йде поруч зі всіма, і в той же час бачить більше всіх, дальше всіх, глибше всіх. Я думаю, що пам’ятник, мені дуже подобається, відверто кажучи. Я думаю, що він відображає саме таку сутність».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Я думаю, що багато добра якраз було в тих, хто торкнувся до його сумки за життя. Бо ту шкіряну сумку, певно, всі пам’ятають. В ній були рукописи, в ній були праці, в ній були думки і він феноменально тому, кому довіряв її вручав нести.  Багато хто сьогодні і надалі несе цю сумку. Ви знаєте, за тою сумкою дотепер встигнути не можеш».

До слова, висота пам’ятника Ігорю Гереті – 2 метри, а вага – близько 500 кілограм.

залишіть коментар