У Тернополі за таксі тепер платитимуть більше

Автор:     Опубліковано: 19 Вересня 2016 о 20:15    249 переглядів

Вартість мінімального проїзду в таксі у Тернополі зросла. Якщо раніше, мінімалка, у більшості служб, пасажиру обходилась у 20 гривень, то від сьогодні доведеться платити 25. В автомобілях економ-класу, де мінімальний проїзд коштував 17, також підняли ціну на 5 гривень – до 22-х. Водії розповідають, це обдуманий крок, адже працювати за старими тарифами їм стало не вигідно.

ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ, водій власного таксі:

«Знаєте, який зараз, важко як жити, як важко всім людям – ми це прекрасно розуміємо. Але за місяць часу топливо, тобто, газ, в основному всі на газі – газ зріс. Дивіться, був 8 місяць тому, 8 гривень, біля 8, а зараз в деяких 13 з лишнім, поза 13».

Окрім мінімального проїзду збільшили також і вартість проїзду за кілометр по місту та за містом. Відтепер кілометр в місті можна проїхати за 5,50 або 6 гривень, а за містом – за 6, 50 або 7.

ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ, водій власного таксі:

«Ми не дивилися тоді. 20 гривень в нас було звідси і до Дружби. Нехай, будем казати, Лучаківського – ми за 20 гривень. І звідси вкінець Східного. А вже як їхали на БАМ: на Чалдаєва чи на Київську – уже включали лічильник. А вже як ми підняли ціну, то ми робили так: до 2-х кілометрів їздили за 20 гривень, от до сьогоднішнього дня, а вже після 2-х кілометрів, тоді вже брали 25».

Тернополяни, яких ми зустріли, до ситуації з підняттям вартості проїзду таксі поставились з розумінням.

РАФАЇЛ, студент:

«Якщо в такому плані – так, це обґрунтовано, допустим, що підняли ціни. На 5 гривень, думаю, це не дуже так і дорого. Якби, допустим, підняли ціну  на 10-15 гривень – це було би трохи неприємно. А так , на 5 гривень, думаю, суттєво не зіграє ролі».

МИХАЙЛО ТЕОДОРОВИЧ, пенсіонер:

«Не маю можливості, бо пенсіонер. Таких коштів я не маю для того, щоб користуватись таксі. Вони витрачають свої кошти на ремонти, ремонти дорогі, підвищуються ціни на нафтопродукти».

ЛІЛЯ, школярка:

«Я теж вважаю, що це нормально, якщо підняли ціну на газ і на обслуговування машин. Тому, що їм теж треба якось заробляти і жити на ці гроші».

Самі ж водії переконують, на кількість замовлень підняття тарифів не вплине.

ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ, водій власного таксі:

«Я думаю, що нє, бо людям як важко, але хто захоче їхати, то той мусить їхати. Він мусить їхати, бо йому треба їхати. Хто їздив – той і буде їздити. Завжди так: хто не їздив, той і не буде їздити, бо не має звідки».

Оскільки тернопільські служби таксі підняли тарифи в один день, то в обласному відділенні Антимонопольного комітету цю ситуацію також взяли до уваги. Наразі, кажуть, інформація, яка могла б вказати на порушення – відсутня.

залишіть коментар