У Зарваниці вперше відбувся конгрес делегатів 20 найбільших Марійських духовних центрів Європи

Автор:     Опубліковано: 21 Вересня 2016 о 19:17    908 переглядів

Делегати з 20 найбільших Марійських духовних центрів Європи провели спільний конгрес у Зарваниці. Такий з’їзд вони організували вже вчотирнадцяте, однак в Україні – вперше. Побували на одній із найбільших духовних подій року і наші кореспонденти.

Щоб пізнати релігійні, культурні традиції та спільно помолитися за мир в Україні і світі, у Зарваницю приїхали іноземні делегати з різних куточків Європи. У переддень Різдва Пресвятої Богородиці ректори з Франції, Польщі, Ірландії, Словаччини, Угорщини, Англії, Румунії, Швейцарії та інших країн разом із українськими священнослужителями провели духовно-практичні конференції, аби заглибитись у тему Божого милосердя. Після чого спільно провели Архієрейську Божественну Літургію.

ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Ми вибрали дорогу до Зарваниці, до святого чудотворного місця, щоб однією великою родиною, одним серцем і одними вустами звертатися до нашого Господа. Нинішня наша молитва є справді дуже особливою, бо єднається в ній практично ціла Європа».

Створення Марійського європейського зв’язку благословив Іван Павло ІІ, він бажав об’єднати Європу не лише в спільній молитві, але й закликав ділитися досвідом між різними країнами, більше розповідати про життя, культуру і традиції кожної. Тому така подія, як чотирнадцятий Марійський конгрес має велике значення для української Церкви і народу, кажуть священнослужителі.

о. ІВАН СІЧКАРИК,  доктор біблійного богослов’я Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Є молитва цих великих святих місць за Україну і вона є не лише зараз, але й вона також буде тоді, коли вони поїдуть до своїх місць служіння і життя – це перше. А друге  – коли ми, на приклад, спілкуємось з ними, ми бачимо, що вони кажуть на даний час, і навіть стверджують це, що тема України в мас-медіа і житті політичному та суспільному в Європі дещо притихає і більше говорять про Сирію, про Україну вже зменшують говорити і тому їхнє свідчення, їхнє бачення, їхнє пережиття це буде  також велика допомога, бо вони цим досвідом, цими враженнями будуть ділитися з іншими людьми, зможуть це передати, а це є важливо для нас».

Головний ректор Марійського духовного центру Люрду, що в Франції, приїхав в Україну вперше. Розповідає, його переповнюють надзвичайні емоції. Зарваниця стала для нього відкриттям, яке він назвав: неабияким багатством українського народу.

ХАВ’ЄР да РОДЕС (м. Люрд, Франція)

«Іван Павло ІІ святий і Папа, він говорив про те, що Церква завжди живе і дихає двома легенями, тому хочу сказати, що в певному значенні ми потребуємо і вас. Ми можемо допомагати вам у різний спосіб, через молитву, політично, економічно, але властиво, що ви маєте це відновлення у молитві, у вірі, робите цей крок вперед і можете в певний спосіб нам допомагати, в служінні».

На Марійський європейський зв’язок у Зарваниці зібралося чимало  вірян різного віку. Серед яких,  багато молоді і дітей. Після святої Літургії паломники взяли участь в процесійній ході зі свічками. Також усі охочі мали можливість приступити до чудотворної ікони Матері Божої, посповідатись, прийняти святе причастя. З глибокою вірою на прощу приїхали і жителі Козови. Кажуть, а ні ніч, а ні холод їм не страшні, адже щира молитва зігріває не лише серце і душу.

п. НАДІЯ і п. ВОЛОДИМИР, паломники

«Така велика проща для нас має велике значення, тому що ми всі маємо сім’ї, маємо дітей і ми всі молимось за свої родини, за своїх дітей, за своїх онуків і просимо у Матінки Божої для всієї нашої родини і для нас всіх щастя, здоров’я, добра і за спокій, і мир нашої України-неньки. – І  щоб в нашій Україні дійсно закінчилась ось ця братовбивча війна і щоб спокій і мир запанував на нашій землі».

п. ВАСИЛЬ, паломник

«І ця проща з’єднує людей зі всього світу, зі всієї Європи, ми бачимо сьогодні багато прочан прийшло і всі нам допомагають і думаю, що ми будемо щасливі, радісні, веселі».

Під час Марійського європейського зв’язку також відбувся Молебень до Пресвятої Богородиці і панахида за всіх Героїв, які віддали своє життя  за волю і незалежність України.

 

залишіть коментар