В ортопедо-травматологічному відділенні університетської лікарні відкрили новий операційний блок

Автор:     Опубліковано: 14 Вересня 2016 о 20:06    2 607 переглядів

Сучасний операційний блок відкрили на базі ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні.

СЕРГІЙ ГАРІЯН, зав. ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні:

«Ми займаємося патологією суглобів, кульшових, колінних суглобів, ортопедичною патологією, плюс займаємося травмою всього скелету. Ми оперуємо на хребті, ми займаємося дегенеративними захворюваннями на хребті. Плюс велику кількість операцій ми виконуємо на тазу і вертлюговій западині, це після важких травм. Ми таких пацієнтів акумулюємо із всієї Західної України, до нас приїжджають люди з інших областей. Зараз є, на даний момент, пацієнти з Миколаєва, Одеси». 

Свою операційну відділення мало і раніше, втім, вона знаходилась в іншому корпусі і була не така сучасна. В новому блоці – одразу три автономні операційні.  Вони, розповідають у медзакладі, відповідають світовим нормам для таких приміщень, та дозволяють полегшити і пришвидшити роботу медиків.

ВАСИЛЬ БЛІХАР, головний лікар Тернопільської університетської лікарні:

«Стерильні потоки, ламінарні потоки, кондиціонування, вентиляція, потоки хворих, переміщення, все інше – все, що повинно, все, що відповідає сучасним європейським вимогам. Тут сконцентровано найбільш сучасне обладнання, яке використовується в світі в ортопедії. Тут впроваджені малоінвазивні технології. І ми, в принципі, сьогодні не маємо вікових обмежень лікування хворих».

На ремонт знадобилося півроку. Зі слів головного лікаря, виконували роботи на позабюджетні кошти – гроші партнерів, спонсорів та благодійні внески пацієнтів.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми вітаємо такі кроки з боку бізнесу і дякуємо кожному тому, хто це робить. Бо всі розуміють, що це буде для Тернопільської області. Подібних хірургічних центрів, напевно, в Україні є обмаль, одиниці». 

Новий операційний блок у рамках свого візиту на Тернопільщину оглянув і міністр юстиції Павло Петренко.

ПАВЛО ПЕТРЕНКО, міністр юстиції України:

«Я можу сказати, як людина, яка, будучи ще народним депутатом, відвідувала іноземні клініки, нам презентували різні моделі реформи медицини, – абсолютно не відрізняється дане операційне відділення від європейської клініки. І я дуже радий, що таких проектів стає все більше. Я бажаю успіху і нашим лікарям, і місцевій владі. І можу підтвердити, що український Уряд буде продовжувати систему децентралізації і підтримки саме таких ефективних проектів». 

У відділенні запевняють: на цьому зупинятися наміру не мають.

СЕРГІЙ ГАРІЯН, зав. ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні:

«Ми плануємо зараз ці операційні і відділення сертифікувати по стандартах ISO. Тому в нас ще є півроку, щоб закінчити остаточно ремонт по всіх палатах. Перше – це дасть комфорт перебування, тому що в нас більше 4 чоловік в палатах немає, але ми хочемо зробити, збільшити фонд, скажемо, по 2 чоловіка або одинарні палати для комфорту перебування».

В свою чергу, очільник ОДА Степан Барна запевняє: завданням Тернопільської обласної державної адміністрації в 2015-2016 роках стала модернізація третинного рівня надання медичних послуг.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Загальна сума коштів, котрі ми вклали в третинний рівень в Тернопільській області, – майже 70 мільйонів гривень, включно з перинатальним центром матері і дитини, який також надає третинний рівень медичних послуг. Наша мета наступних років, 17-18 років, буде модернізація вторинного рівня надання медичних послуг. Тобто, це ми вже вийдемо на рівні районів і госпітальних округів».

 

залишіть коментар