Для того, щоб спростувати інформацію про те, що на території Тернопільського колійного ремонтно-механічного заводу спалюють шпали, які просочені шкідливими речовинами, представники цього ж заводу самі попросили, щоб їх перевірили відповідні інстанції. (тут)
ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заст. начальника Державної екоінспекції в області:
«Ми маєм обійти всю територію, щоб подивитися. Бо люди кажуть, що вже підприємство заготовили тони шпал порізаних для того, щоб спалювати. Одночасно, заяви були ще з літа, що підприємство, постійно від нього йде їдкий дим, що шкодить їхньому здоров’ю».
АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ, начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:
«Я підтверджую, що шпали в депо не спалюють, на заводі нашому. Вони зберігаються, вони є, вони лежать на території. Але їх не спалюють».
Позапланова перевірка заводу тривала два дні. Едуард Ференц запевняє, «обстежили всю територію та зайшли в кожен куточок».
ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заст. начальника Державної екоінспекції в області:
«В підприємства є 2 котли водогрійних, які працюють на газі в їдальні, їхньому адміністративному корпусі і 1 твердопаливний котел невеликий, який працює на твердому паливі, тобто на дровах, так само в їдальні. Шпали в той котел, якби вони не подрібнювались – туди вони не ввійдуть, відкидаєм ці джерела забруднення і ще є 1 твердопаливний котел, яким опалюється сауна. Так само ми бачили, там є подрібнені частини дерева. Не шпали».
Розрізати деревину на підприємстві є де.
ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заст. начальника Державної екоінспекції в області:
«Обійшовши територію ми побачили, що в підприємства є пилорама, де розрізаються ті шпали і складаються штабелями. Ми бачили нерозрізані шпали і бачили вже порізані шпали. Зараз на залишку в підприємства є біля 8 тисяч цих шпал».
В попередніх наших сюжетах Арсен Коберський вже розповідав, що ті шпали, які зберігаються на території заводу, вони продають. (тут)
АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ, начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:
«Підприємство має право займатись підсобною діяльністю. Зокрема, продавати непридатні для вкладання в колію шпали. Люди використовують в господарстві для своїх потреб».
ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заст. начальника Державної екоінспекції в області:
«Ми подивилися чи джерела викидів відповідають тим, що встановлені у дозволі на викиди – дані відповідають. Неврахованих джерел викидів немає. Ми факту самого спалювання не встановили, і щоб запобігти цьому ми їм видали припис не допускати спалювання цих шпал. Ще одним приписом ми їх заставляємо повідомити про те, коли вони будуть використовувати твердий вид палива, тобто дрова».
Едуард Ференц запевняє, ніяких підтверджень, що на ремзаводі спалюють шпали Екоінспекція не знайшла. Проте, задля запобігання таких ситуацій, підприємство продовжуватимуть контролювати.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.