Галузь професійно-технічної освіти на Тернопільщині планують раціоналізувати. Наразі в області діють 22 заклади професійно-технічного профілю. Освіту у них здобувають 9 тисяч учнів. З 2016 року, в рамках бюджетної децентралізації, утримання таких закладів повністю лягло на місцеві бюджети. Щодо Тернопільської області, то з січня по серпень, звітують в ОДА, функціонування закладів профтехосвіти вдалося забезпечити за рахунок обласного та міського бюджетів – на це було спрямовано 47 мільйонів гривень. Решту року покриють за рахунок стабілізаційної дотації від Уряду.
СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«Ми маємо розуміти, що професійно-технічна освіта, яка обходиться в 190 мільйонів гривень в рік, має давати конкретний результат. В тому числі, по виконанню військового замовлення, по працевлаштуванню випускників у військових частинах, зокрема, водіїв і поварів».
В обласному управлінні освіти та науки вже мають певні напрацювання щодо більш раціональної підготовки фахівців.
ОЛЬГА ХОМА, начальник управління освіти ТОДА:
«Є таке бачення – створення багатопрофільних центрів. Плануємо на тернопільську область зробити таких 3-4 багатопрофільних центри. Я думаю, саме слово «багатопрофіль» означає, що в цьому закладі буде декілька профілів – це і будівельний, і харчовий буде, і діти зможуть бути забезпечені тими спеціальностями, на які вони планували вступити».
Разом з тим, в адміністрації запевняють: при реформуванні враховуватимуть і думку громадськості.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.