Сьогодні в рамках науково-практичної конференції «Мистецтво, що зцілює», близько сотні фахівців в галузі психічного здоров’я: соціальні педагоги, психологи, психотерапевти, вчителі та викладачі обговорювали методи надання психологічної допомоги завдяки арт-терапії.
Доповіді, обговорення, обмін досвідом, а також майстер-класи – все це представили на міждисциплінарній науково-практичній конференції «Мистецтво, що зцілює», присвятили її Всесвітньому дню психічного здоров’я.
ГАЛИНА НЕСМАШНА, методист психологічної служби ТКМЦ науково-освітніх інновацій та моніторингу
«Мета, власне, привернути увагу до психічного здоров’я, як такого, привернути увагу до тих засобів дієвих і простих, якими можна надати психологічну допомогу, так як ми надаємо першу медичну допомогу – не фахівці. Тобто мета конференції показати прості, дієві способи, а мистецтво є таким способом. Мистецтво, творчість – відновлення, збереження, гармонізація душевного здоров’я».
Дана конференція увібрала у себе певні напрямки, які покликані відновити гармонію у внутрішньому стані людини, розповідає Галина Несмашна. Серед них «Арт-терапія, як мистецтво надання психологічної допомоги» та «Терапевтична роль творчості у зміцненні психічного здоров’я». Окрім обговорення, в рамках заходу також організували і певні майстер-класи.
ГАЛИНА НЕСМАШНА, методист психологічної служби ТКМЦ науково-осітніх інновацій та моніторингу
«Це засоби тілесної терапії, це засоби арт-терапії і це засоби мистецькі. Тобто будуть кілька майстер-класів, які просто передбачають не стільки психологічне припрацювання, скільки виконання якихось певних речей, на приклад: орігамі, ляльки-мотанки, ляльки і так далі. Тобто те, що може допомогти і дорослим, і дітям відновитися, гармонізуватися і те, що може стати терапевтичним самим по собі, самим способом його виконання».
На заході були присутні фахівці з Тернопільщини та Львова. Викладач психології, а за сумісництвом і практикуючий психолог Марина Орап каже, тема конференції є досить цікавою, адже арт-терапія є могутнім ресурсом у наданні психологічної допомоги, який здатен повернути радість життя тим, хто цього потребує.
МАРИНА ОРАП, доктор психологічних наук, професор кафедри психології ТНПУ ім. В.Гнатюка
«Все, що зв’язане з мистецтвом, воно все нам приносить позитивні емоції, завжди. Якщо мистецтво приносить негативні емоції, то давайте ми таким мистецтвом займатися не будемо. Будемо займатись тим мистецтвом, яке приносить нам позитивні емоції. Тому я закликаю усіх малювати, ліпити, танцювати, співати і так далі, а досвідчені психологи вам у цьому допоможуть».
АНДРІЙ СИДОРЕНКО, виконавчий директор ГО «Український психотерапевтичний університет»
« Будь-яке переживання, воно має різні аспекти і людина просто часто живе в своїх думках, замість того, щоб пам’ятати про потреби тіла, пам’ятати про потреби естетичні, про задоволення, про те, щоби щось створювати і, власне, арт-терапія, вона допомагає відновити це відчуття цілісності. Варто пам’ятати про інші, різні сфери функціонування, які теж є важливі».
Зазначимо, такий захід у місті організували вже вдруге. Попередня конференція – «Тернопільська арт-весна», відбулася у 2013 році.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.