Чи спалюють шпали на Тернопільському ремзаводі перевіряє Держекоінспекція

Автор:     Опубліковано: 12 Жовтня 2016 о 20:04    1 080 переглядів

Минулих вихідних депутат Тернопільської міської ради Олег Нитка на своїй сторінці в Фейсбуці, оприлюднив інформацію про те, що в суботу, побувавши на території ремзаводу на Бродівській, побачив, що працівники розігрівають смолу, спалюючи шпали. Представники ж ремонтно-механічного заводу цю інформацію заперечують.

АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ, начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:

«Шановний наш депутат приїхав з упередженою думкою, що тут палять шпали. Йому не було цікаво чи дійсно палять чи не палять. Думка вже в нього була склалась попередньо. Ніякого місця шпал на території депо він не виявив. То, що варилась смола в котлах, там, побачите самі, там така топка, як вдома грубка, шпалу туда запхати неможливо. Якщо там якийсь кусочок деревини, похожий на шпалу лежав, то, може, чисто випадково. Поруч лежала купа дров і та смола топилась дровами».

В патрульній поліції нам підтвердили, факту спалювання шпал ними зафіксовано не було. Правоохоронці відібрали пояснення в сторін і матеріали передали в міський відділ поліції. Також Арсен Коберський нагадує, про причину неприємного запаху в місті, свою думку вони вже озвучували. Це торф’яники в селі Біла. (тут)

АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ, начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:

«Ну, дивіться, в сьогоднішній час, навіть якщо би ми вночі щось спалювали – невже проблема будь-кому телефоном, чи не телефоном зафіксувати той момент? Якщо то правда. Депо вночі не працює. Ми працюєм, закінчення зміни в 19:45 ввечері».

Держекоінспекція планувала провести перевірку заводу, проте чекала на це дозволу з Києва. Оскільки представники ремзаводу вже й самі до них звернулись, то перевірку почали сьогодні.

ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заст. начальника Державної екологічної інспекції в області:

«Ми зараз перейдем подивимся які котли в них є, на чому вони працюють, все вони нам покажуть, обійдем приміщення, подивимся скільки в них є тих шпал, ті шпали відносяться до 3-го класу небезпеки, зараз ми подивилися по класифікатору, звідки вони їх беруть і що вони дальше мають робити. Потім перевірим всі документи на рахунок того чи вони їх передають, тобто, операція поводження з відходами, з тими шпалами».

Тим часом разом із представниками екоінспекції починаємо перевірку заводу.

АРСЕНТІЙ КОБЕРСЬКИЙ, начальник ВСП «Тернопільський колійний ремонтно-механічний завод»:

«Територія навколо, обгороджена плотом, складає майже 12 гектарів. Площа цехів, в яких працюють люди – основних, підсобних, приміщення адміністративне – складає 19 000 квадратних метрів».

ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заст. начальника Державної екологічної інспекції в області:

«Це ми зайшли в механічний цех, бачимо, що система опалення тут є централізована, від їхньої котельні, тут є комунікації. Джерелами виділення тут є станки деревообробні, від яких здійснюються незначні викиди, пилонеорганічних і змазуючих рідин».

Едуард Ференц пояснив, перевірка приміщень та документації займе 2 дні. Тому її результати дивіться у наступних випусках новин на телеканалі «ІНТБ».

залишіть коментар