Депутати міськради говорили про бюджет та оренду землі

Автор:     Опубліковано: 21 Жовтня 2016 о 19:16    720 переглядів

Депутати Тернопільської міської ради зібралися на дванадцяту сесію. Після схвалення порядку денного, обранці традиційно вислухали запити своїх колег та дали слово представникам громадськості, охочим виступити з трибуни. Згодом приступили до розгляду проектів, яких, загалом, було понад дві сотні.

Зокрема, депутати внесли зміни до головного фінансового документу міста. Перевиконання дохідної частини бюджету за 9 місяців склало трохи менше 87 мільйонів гривень. Відтак, ці кошти спрямували на фінансування потреб освіти, медицини, житлово-комунального господарства.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Основні напрямки, куди були спрямовані кошти, то зарплата бюджетникам – це 19,3 мільйона гривень. 2 мільйони гривень ми додатково фінансуємо для збереження пільгових перевезень всіх пільговиків в електротранспорті. Крім того, 1,7 мільйона спрямовується для виплати разових допомог малозабезпеченим, в тому числі – тим, хто буде йти на контрактну службу, тому що прийнято рішення про одноразову виплату в розмірі 10 тисяч гривень тим, хто підпише контракт на військову службу».

Загалом, понад 26 мільйонів гривень додатково отримує галузь освіти міста. Ці кошти, зі слів Сергія Надала, спрямують на проведення ремонтів у навчальних закладах, заробітну плату, стипендії міського голови кращим учням шкіл. Галузь охорони здоров’я отримала 9 мільйонів, які витратять на ремонт медзакладів, зокрема, дитячих поліклінік Тернополя, закупівлю обладнання. Крім того, у всіх приймальних відділеннях міських лікарень встановлять камери відеоспостереження. 41 мільйон гривень додатково отримує житлово-комунальне господарство. Ці кошти спрямують на ремонт доріг, тротуарів,  прибудинкових територій, міжквартальних проїздів. Також виділили кошти на рекультивацію та проведення комунікацій на земельних ділянках для учасників АТО. 2 мільйони гривень спрямують на виготовлення документації і початок ремонту Гаївського моста. Решту суми на його реконструкцію очікують отримати від держави.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Крім того, 2 мільйони гривень додатково виділяється для придбання лічильників тепла. Ми маємо намір протягом цього опалювального сезону забезпечити максимальну кількість тернопільських будинків побудинковими лічильниками тепла, для того, щоб зняти раз і назавжди питання про те, що гріються не батареї в будинку, а труби, які йдуть по вулиці. Тому, власне, встановлення лічильників тепла дасть можливість людям платити за фактично спожите тепло».

Крім того, більше мільйона гривень отримує галузь культури, півтора мільйони – спорту. Ще 3 мільйони гривень надійде «Тернопільміськтеплокомуненерго».

Також серед ключових – рішення про автоматичне продовження договорів оренди землі добросовісним орендарям, які не допускали порушень законодавства і не мають заборгованостей.

ЛЮДМИЛА СКАКУН, керівник місцевого осередку ВО малого і середнього бізнесу «Фортеця»:

«Я, можливо, скажу свою думку – це не питання, можливо, номер один на сьогодні з огляду на кількість договорів оренди. Але, можливо, саме прийняття сьогодні і розпочинання дерегуляції в цій сфері дасть поштовх для бажаючих збільшити свою зацікавленість в отриманні земельних ділянок і, звичайно, в розвитку свого бізнесу, в розвитку міста Тернополя».   

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Мною ініційована пропозиція – на наступну сесію підготувати проект рішення, ще один крок назустріч підприємцям і зменшенню будь-яких адміністративних перепон – це підготувати такий же проект рішення, який буде говорити про те, щоб автоматично продовжувати договори оренди комунального майна всім тим, хто сумлінно дотримувався умов, які були в попередніх угодах, які не мають заборгованості, які не мають порушення діючого законодавства».   

Крім того, депутати внесли зміни до міської програми «Турбота».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«В цьому році ми починаємо вперше виплати тернополянам в розмірі 10 тисяч гривень. Ці виплати підуть учасникам бойових дій, які отримали статус інваліда війни підчас Антитерористичної операції, а також – тим, хто отримав статус інваліда підчас подій Революції Гідності. Крім того, до Дня святого Миколая ми пропонуємо виплатити також одноразову виплату в розмірі 10 тисяч гривень дітям загиблих учасників АТО з міста Тернополя».

Серед іншого, потурбувалися депутати і про інклюзивне навчання дітей з особливими потребами.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Просимо відкрити в Тернопільському дошкільному навчальному закладі № 2 чотири інклюзивні групи і, відповідно, дозволити керівникам навчальних закладів міста Тернополя додатково внести в штатний розпис ставки згідно з додатком».

Також обранці підтримали створення у нашому місті комплексної дитячо-юнацької школи з водних видів спорту, а ще – затвердили графік звітів роботи керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.

 

залишіть коментар