Держава не регулюватиме ціни на продукти харчування

Автор:     Опубліковано: 5 Жовтня 2016 о 21:56    613 переглядів

З початку жовтня в Україні стартував пілотний проект щодо ціноутворення на товари і послуги. Відповідно до нього, державне регулювання вартості продуктів харчування тимчасово скасували. У перелік увійшли хліб, м’ясо, ковбаса, молочні вироби, борошно, макарони, крупи, сир, цукор, олія, яйця, а також – продукти дитячого харчування.

ГАЛИНА ВОЛЯНИК, директор департаменту економічного розвитку та торгівлі  ТОДА:

«Але воно не втрачає взагалі своєї сили, оскільки буде проводитися дуже дієвий моніторинг за суб’єктами господарювання. Тому що, саме, яка суть цього пілотного проекту? За даний час буде відстежуватися динаміка зростання цін. Оскільки ми, як державні службовці, і самі суб’єкти господарювання відчувають тиск від даного регулювання, не бачать його ефективності».

АНДРІЙ ЧОРНИЙ, начальник Головного управління статистики в Тернопільській області:

«Робота щодо відстеження зміни динаміки цін на продукти харчування чи послуги – це не є нова робота для органів Державної служби статистики. Починаючи з 2012 року, на виконання доручення Уряду, було запроваджено щотижневий моніторинг цін на продукти харчування та паливо. Починаючи з липня 2013 року здійснення моніторингу цін проводилося вже на щодекадній основі. До даного переліку включені 25 товарів, це соціально значущі продукти харчування і паливно-мастильні матеріали».

Впровадження такого проекту, переконані чиновники, дозволить спростити ведення бізнесу та стимулюватиме конкуренцію. Втім, пересічним мешканцям, запевняють в облдержадміністрації, хвилюватися теж не варто, адже підстав для суттєвого зростання цін, переконані там, – немає.

ВІТАЛІЙ ЛУЙ, директор департаменту агропромислового розвитку ТОДА:

«Насправді, відміна державного регулювання чи, там, експеримент, який ми будемо бачити, він буде тільки на користь. Тому що, чим менше державне регулювання, ми бачимо в цивілізованому світі, тільки покращується промисловість, виробництво, оптимізовуються процеси. І, насправді, в кінцевому результаті ми будемо спостерігати тільки зменшення ціни на даний вид продукції. Тому що адмініструвати всі ці погодження і так далі – це додаткові витрати, додатковий час, і це – великі незручності для виробників».

ГАЛИНА ВОЛЯНИК, директор департаменту  економічного розвитку та торгівлі  ТОДА:

«За нашими прогнозами, спочатку, на першому етапі, навіть, перший місяць, підприємці можуть частково, відчувши таку свободу відносну, наростити ціну, але потім, конкуренція на ринку продовольчих товарів є доволі високою. Тому загрози це не несе, і споживчий попит має якісь межі, тому зростання цін не буде».    

Наразі цінове регулювання скасували на три місці. Що буде з ним після цього – повинні вирішити на основі результатів моніторингу.

 

залишіть коментар