Епідемії вірусу Коксакі у Тернополі немає

Автор:     Опубліковано: 10 Жовтня 2016 о 19:15    596 переглядів

До групи ентеровірусних інфекцій входять: Поліомієліт, Коксакі та  ЕкхО. З приходом осені, останніх два, фіксують у Тернополі. Вони вражають здебільшого дітей. Найбільший ризик захворіти у малечі від 2 до 5 років. Детальніше у сюжеті.

Погіршення самопочуття, гарячка, болі у м’язах, діарея, та висипання на тілі і у ротовій порожнині – чи не найпоширеніші симптоми ентеровірусної інфекції.   Хоча, підкреслюють фахівці, перебіг цієї недуги підвищенням температури проявляється не завжди. Уражають захворювання цієї групи переважно дітей віком до 10 років, однак найбільше ризикують захворіти малюки від 2 до 5 років.

ОЛЬГА ДИВОНЯК, завідувач інфекційного відділу ТМДКЛ

«Станом на вересень-жовтень 2016 року найбільша кількість дітей, які звертаються з ознаками ентеровірусної інфекції це є ознаки афтозного стоматиту, так званий симптом «рот-рука-нога», тобто є висипання визикульозні на долонях, на стопах, можливі висипання на сідницях, в ділянці колінних суглобів. Ці висипання можуть поширюватися не тільки на долоні і стопи, але й на тильну поверхню долонь, на тильну поверхню стоп і в ротовій порожнині спостерігається явище афтозного стоматиту».

Ще однією ознакою ентеровірусної інфекції є герпетична ангіна, серед складніших випадків – це ураження печінки і серцевого м’язу. Найважчий прояв даної інфекції – енцефаліт і кератит.

ОЛЬГА ДИВОНЯК, завідувач інфекційного відділу ТМДКЛ

«Якщо говорити про період від січня місяця до жовтня 2016 року, то в нас проліковано дітей з ентеровірусною інфекцією більше 30. Звернулися за медичною допомогою, але не були госпіталізовані, ще більше 10 дітей, тобто маємо порівняно з 2015 роком, маємо зріст захворюваності, але ми не можемо остаточно говорити, що це є зростання захворюваності, тому що можна трактувати збільшення звернень».

Проти цього вірусного захворювання вакцинації не існує, лікування в таких випадках лише симптоматичне, зазначають медики. Протікає хвороба орієнтовно 8-10 днів. Після чого, якщо у хворого було висипання, може спостерігатись лущення шкіри та відшарування нігтьових пластин.

ОЛЬГА ДИВОНЯК, завідувач інфекційним відділом ТМДКЛ

«Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом  і фекально-оральним шляхом, тому якщо говорити по якісь карантинні заходи, вони не завжди будуть ефективними.  Хочу звернутися до батьків, які мають хворих дітей, якщо вони помічають, що в дитини є висипка, висипка, яка супроводжується підйомом температури тіла, змінами в ротоглотці, вони не мають права вести дітей в організований колектив».

Також необхідно ретельно слідкувати за особистою гігієною та обов’язково мити руки. А при будь-яких ознаках захворювання необхідно негайно звертатись до лікаря.

До слова, медики просять тернополян не панікувати та заспокоюють, епідемії цієї інфекції, зокрема вірусів Коксакі і Екхо у місті немає. Кажуть, захворювання сезонне, спостерігається щорічно в осінній та весняний періоди.

залишіть коментар