Картини тернопільського художника підкорили Європу

Автор:     Опубліковано: 27 Жовтня 2016 о 19:00    887 переглядів

Цілеспрямований, неординарний і талановитий тернопільський художник Віктор Фрідріх вперше представив свою творчість на загал. Так днями у Тернопільському обласному художньому музеї відкрили персональну виставку його картин. Побувала там і наша Тетяна Ставінська.

Талант помножений на працю, навчання та саморозвиток приносить успіх – у цьому впевнений тернопільський художник Віктор Фрідріх. Хист до малювання у чоловіка прокинувся ще в дитинстві, розвивав його навчаючись у художній школі. А вже після армії, з відзнакою, зумів закінчити філіал Львівського училища прикладного мистецтва.

ВІКТОР ФРІДРІХ, художник

«Потім працював, в нас був в Тернополі такий художній комбінат, це 95 рік, напевно, я оформляв два магазини і після цього я років 20 навіть не доторкався до цього, до живопису і просто дружина мене спитала: «Ти вмієш малювати?», я кажу – «Вмію» і от почав потрошки, вже років десь шість я старався писати, коли був вільний час, після роботи я малював багато».

Наприкінці 90-х Віктор Фрідріх поїхав на заробітки в Іспанію. Там, як і більшість українських заробітчан, працював на будівництві. Однак економічна криза в країні, стала для нього своєрідним поштовхом  для подальшого розвитку таланту. Так, два роки, він присвятив навчанню в художній школі в місті Торревьєха, класу «Швидкий малюнок».

ВІКТОР ФРІДРІХ, художник

«Мене вчитель вчив, якщо ти в день не робиш три роботи – ти не виживеш, три роботи треба робити, три картини в день, я поставив собі таке завдання і деякий час получалось. Я просто,  мені які не подобались я всі викидав, спалював, а ці, що в мене почали получатись, які почили  брали у Варшаві, в Кракові, я з них і почав».

На першій своїй персональній виставці, у рідному місті, художник представив близько півсотні картин. Зізнається, більшість із них написав за  три тижні. Зображені на них як тернопільські пейзажі, так і європейські, більшість у сучасному модерновому стилі. Сьогодні картини майстра користуються чималим попитом у Європі і наступну свою виставку, на яку вже підготував більше десятка робіт, художник планує представити у Празі.

Попри свій професіоналізм, неординарний стиль та  успішність Віктор Фрідріх, скромно зазначив, художником себе не вважає. Для нього це Божий дар, який він просто не закидає. Однак шанувальники митця мають зовсім іншу думку.

ПАВЛО ПЕТРИГА, шанувальник творчості В. Фрідріха

«Дуже приємно, що ви це все створили, ви до цього довго йшли і в кожній цій роботі, дійсно, багато емоцій, тут сьогодні дійсно таке День народження ваше, бо ви народилися, як художник. Бажаю вам тільки творчого натхнення і не зупиняти цей свій мотор, а тільки продовжувати. – Дякую!»

ІГОР ДУДА, директор обласного художнього музею

«Ця виставка увібрала в собі роботи давні і сучасні і власне Віктор Фрідріх постає перед нами як сучасний художник, відчувається в цих роботах, які переважно виконані за останній рік, відчувається європейська школа і він це втілює в архітектурному пейзажі. Ви знаєте, що малювати архітектуру, набагато складніше, ніж малювати ліс, дерева,  бо можна скотитися просто до чистої фотографії, а він передає такий експресивний образ міста, дієвий».

Відвідати виставку картин Віктора Фрідріха можна буде усім охочим до 16 листопада, завітавши  в Тернопільський обласний художній музей.

 

залишіть коментар