На Бережанщині розпочав роботу молочний кооператив

Автор:     Опубліковано: 26 Жовтня 2016 о 19:14    1 040 переглядів

На Бережанщині, у селі Біще з’явилась «Годувальниця». З такою назвою там днями  запрацював молочний кооператив, створений завдяки Агрохолдингу «Мрія». Бачили як працює молочарня і наші кореспонденти.

На Тернопільщині молочарство стає все прибутковішим. Так днями черговий молочний кооператив запрацював і у селі Біще, що на Бережанщині. Створили його за фінансової підтримки Агрохолдингу «Мрія», який є орендарем земель у цьому населеному пункті. Так коштом компанії, придбали охолоджувач для молока, аналізатор якості, ємність для зберігання сировини та інший необхідний інвентар.

ВАСИЛЬ МАРТЮК, директор Благодійного фонду «Агрохолдингу «Мрія»

«Компанія «Мрія» уже півтора року активно розвиває кооперативний рух, зокрема в Бережанському районі ми підтримали створення двох кооперативів. Це є молочний пункт у селі Куряни,і тут повністю з нуля було створено кооператив «Годувальниця». В першу чергу створювали даний кооператив громада, люди-пайовики, ми лише долучалися – допомагали».

Надзвичайно важливим фактором у розвитку кооперативів, є обізнаність, в даній сфері, його членів, додає Василь Мартюк. Тому, аби люди могли зібрати справді якісний продукт і отримати за нього достойну плату, їх навчали необхідним знанням на практиці – у вже діючих кооперативах на Львівщині.

ОЛЕГ КІЗІМОВИЧ, голова кооперативу «Годувальниця»

«Що нас спонукало в загальному і чому ми хотіли створити, тому що в людей на даний час була дуже  низька ціна на молоко, а якість молока ніхто не контролював, бо не було чим контролювати, не було обладнання такого, на даний час ми вже підняли ціну до чотирьох гривень, ми зараз приймаємо по ціні 4 гривні молоко. Ми маємо обладнання в якому ми контролюємо якість молока і люди задоволені, тому що ми підняли ціну і несуть якісне досить молоко, на даний час в нас загальна жирність молока десь 3,80 до 4 % жирності».

Зі слів Олега Кізімовича,  раніше ціна на молоко у селі коливалась в межах двох з половиною-трьох гривень. А створення «Годувальниці» істотно вплинуло на підвищення вартості. За перший тиждень роботи, зазначив чоловік, до молочного кооперативу долучилось близько 50 людей. Зараз, в середньому, за день до «Годувальниці» надходить понад 75 літрів молока. Спеціальне обладнання визначає стан сировини, що дає можливість контролювати якість продукції.

ОЛЕГ КІЗІМОВИЧ, голова кооперативу «Годувальниця»

«Танк охолоджувальний, який охолоджує молоко до 3 градусів температури, також є аналізатор молока «Екомілк», який показує шість показників якості молока. Це в першу чергу жирність молока, вміст води, щоб люди не лляли води, також температура замерзання, білок і показник вмісту сухих речовин в молоці і густина».

Також, за сприяння «Мрії», у Біще найближчим часом  планують окультурити пасовища: встановити там електропастухи, засіяти новою  травою, що дасть можливість отримувати ще якісніше молоко та збільшити поголів’я худоби.  В об’єднання будуть залучати й жителів  навколишніх сіл, адже потужностей кооперативу достатньо для зберігання та охолодження доволі великої кількості молока.

Зазначимо, це вже не перший кооператив створений за допомогою «Мрії». Нещодавно у селі Старий Почаїв Кременецького району запрацював кооператив «Щедрий край», який займається сушінням овочів, фруктів та виготовленням соків.

Відколи компанія активно підтримує розвиток кооперативного руху, у трьох західних областях України створили 10 таких об’єднань, 6 з яких працює на Тернопільщині.

 

залишіть коментар